Головна » Усі публікації » Зблизька |
Наразі триває вступна кампанія, і, напевно, найскладнішим завданням для абітурієнтів залишається обрання майбутньої професії. Хтось іде за покликом душі, хтось обирає за престижністю, а за декого батьки вже давно вирішили.
Чимало хто вважає, що юристів та економістів занадто багато, та й роботу дуже важко знайти. Проте рік за роком саме ці факультети абітурієнти обирають найчастіше. Опитавши близько 200 студентів-юристів, починаючи з 1 по 5 курси, на предмет того, чи вважають вони, що в майбутньому знайдуть собі роботу за професією, більша частина відповіла, що так (48 %). Близько 38 % не впевнені, що працюватимуть за фахом, а 14 % не задумувалися над цим (вочевидь, це студенти 1-2 курсів, котрі ще не до кінця зрозуміли своє призначення у житті). Позитивним є й те, що дехто, ще навчаючись, уже працює, і вдало поєднує навчання і роботу. Іван, студент 4 курсу: – Я дуже радий, що обрав саме цю професію. Думаю, що саме цей фах розкрив мене як особистість. Наразі курую юридичну клініку (установа, що надає безоплатну правову допомогу соціально незахищеним верствам) і паралельно навчаюся. Алла, студентка 2 курсу:
– Вважаю, що роботу знайду, але зараз проходила ознайомчу практику і зрозуміла, що жила трішечки «в рожевих окулярах». Все не так, як я уявляла… Стосовно того, де б хотіла працювати, то, напевно, в прокуратурі чи адвокатурі, я ще думаю над цим! Професія подобається тим, що я завжди контактуватиму з людьми різних професій, категорій тощо, а найголовніше, що зможу допомагати тим, хто цього потребує!Юрій, випускник юридичного факультету:
– Абсолютно не шкодую, що здобув вищу юридичну освіту. Ця професія завжди вважалася престижною. І хоча скрізь говорять, що спостерігається «перевиробництво» юристів, на мою думку, це не відповідає дійсності, тому що в «практику» потім ідуть далеко не всі. Тому, зважаючи на таку ситуацію, не думаю, що кваліфікований фахівець залишиться без роботи. До речі, в Інтернеті прочитав інформацію, що в Україні на 10 тисяч населення припадає один юрист. Наша професія сьогодні потрібна скрізь.Як бачимо, відповіді найрізноманітніші, але кожен сам має право вирішувати, обираючи собі фах. Як кажуть самі правознавці: «Юристом, як і медиком, треба народитися!». Галина Риган,
студентка відділення журналістики УжНУ |
|
|
|
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
0 | |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Інші матеріали рубрики