Каміла Шеверя та Юлія Ломпей
Вибір зроблено! Студенти-першачки вже знають, на якому факультеті вчитимуться. Тепер усі їхні дні, напевно, минають у роздумах: «А як там?». Тому ми вирішили привідкрити завісу для тих, хто вступив до Інституту економіки та міжнародних відносин УжНУ, і поспілкувалися не з викладачами (зрозуміло, що вони бачать навчальний процес з іншого боку), а зі студентами! Про життя факультету розповіли голова профбюро Каміла Шеверя та громадський декан Інституту міжнародних та економічних відносин – Юлія Ломпей.
-
Каміло, Юлю, то як ви знайомитеся з «першачками»?
К.: Студенти приходять наляканими і серйозними. Старшокурсники і весь студентський актив зустрічаються з ними після урочистої частини, де їх вітають викладачі. Зрозуміло, що відразу всіх запам’ятати не виходить, тому ми роздаємо їм анкети, де новоспечені студенти пишуть про себе.
Ю.: Коли ми переглядаємо ці анкети, то вже маємо уявлення, в чиїх руках майбутнє нашого Інституту.
-
Стандартне питання першокурсника: «А вчитися важко?»
К.: Вчитися у нас важко, але цікаво. Студенти намагаються допомагати одне одному. Багато практики. Дуже часто на нашому факультеті можна побачити іноземних послів, політиків, професорів інших вишів.
Ю.: Це дуже цікаві люди, у них великий досвід. Розповідають нам про дипломатію, міжнародні відносини… Цікаво почути про це від практиків. Ми спілкувалися з консулом Угорщини в Україні, навіть побували в посольстві, куди українців не пускають.
К.: Також раніше на факультеті міжнародних відносин відкриваються кабінети співдружності Україна – Угорщина, Україна – Словаччина. Тому першокурсників чекає багато цікавого!
Навчання навчанням: зрозуміло, що тут треба працювати наполегливо.
К.: Після першого місяця ми відзначаємо День перекладача. Це гучне свято, де студенти-першокурсники мають змогу проявити себе. Після того вони впевнено вливаються в життя факультету. А щоб у них склалося правильне враження про роботу перекладача, свято організовуємо англійською, німецькою, французькою та українською мовами. Після святкувань усі повертаються до навчання і наполегливо гризуть граніт науки… Аж поки не настає День міжнародника, який у нас об’єднаний з Днем першокурсника. Дійство відбувається у ПАДІЮНі, де наші першокурсники показують на сцені свої таланти, а красуні-першокурсниці борються за титул «Міс Інституту».
Ю.: Після Дня міжнародника стартує акція до Дня Миколая. Збираємо гроші, а пізніше веземо подарунки у дитбудинки. Новорічні свята не відзначаємо, бо це час, коли всім хочеться побути вдома з родиною. Але у приміщенні Інституту прикрашаємо ялинку, вмикаємо новорічну музику, щоб створити відповідний святковий настрій.
К.: Після новорічних свят ми знову вчимося: радіємо, що склали сесію. Минулого року запровадили нове свято - День народження Факультету міжнародних відносин. 15 квітня нам виповнилося 15. Був величезний торт і купа привітань. Тепер вестимемо новий відлік!
У нас завжди весело і цікаво! Першого квітня дівчата прийшли в піжамах, а хлопці – у халатах! І в такому вигляді весь день ходили університетом. Це було дивно, але смішно і цікаво!
-
Чим займаєтеся ви – студентський актив?
К.: У нас багато роботи… Перше – це організація свят. Соціальна допомога малозабезпеченим студентам, сиротам, пільговикам.
Ю.: Ми ті, хто визначає, де студент буде жити, адже цього року займатимемося поселенням у гуртожитки.
-
Часто студенти звертаються до вас по допомогу?
Ю.: Звертаються. В основному просять посприяти проведенню якогось заходу, звертаються за консультаціями з питань навчання.
-
А чи є щось, що хотіли б змінити?
К.: Проблем нема, але хотілося б змінити стосунки між викладачами і студентами. Хочеться, аби ці взаємовідносини були трохи теплішими. Ми робитимемо спроби змінити це. Напевно, варто залучати до наших свят і викладачів, а не лише студентів.
Ю.: Студенти і викладачі мають бути разом, триматися однією командою. Разом вчитись і разом відпочивати.
-
Дівчата, дякуємо за розмову! Успіхів і наснаги у новому навчальному році!
_x_Polus1 _x_Polus2 _x_Polus3 _x_Polus4 _x_Polus5 _x_Polus6 _x_Polus7 _x_Polus8 _x_Polus9