Альона Оберемко
Альона Оберемко переїхала на Закарпаття з Донецька ще у серпні. Тепер вона – старший лаборант лабораторії інтродукції і біоекологічного вивчення лісових і декоративних рослин у ботанічному саду ДВНЗ «УжНУ».
«Переїхали, оскільки важко залишатися тривалий час в епіцентрі бойових дій, особливо коли працює важка артилерія. Коли постало питання про виїзд із зони АТО, звернулися по допомогу до друзів із Закарпаття, бо саме вони запропонували тимчасовий притулок – це стало вирішальним», – розповідає пані Олена.
У Донецьку Альона працювала в Державній установі «Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України». Спочатку ще думала про повернення додому, але у листопаді звільнилася й почала шукати роботу. На одній зі співбесід директор місцевої школи порадила звернутися до декана біологічного факультету УжНУ Ярослави Гасинець.
«Тепер буду перекваліфіковуватися, тому що на попередній роботі займалася культивуванням клітин тваринного походження. Хоча, поспілкувавшись з колегами з Ужгорода, розумію, що цей напрям може стати актуальним і в Ужгородському університеті», – продовжує донеччанка.
Декан біофаку Ярослава Гасинець каже: «Ми всі прекрасно розуміємо, що на Сході нині непроста ситуація. Треба підтримувати людей, які вимушено переїжджають і вважають себе громадянами нашої держави. Ми радо прийняли Альону, адже, по-перше, це людина, яка має ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю «цитологія, клітинна біологія, гістологія», а також вміє і має бажання працювати. Я сподіваюся, що тут вона зможе вповні реалізувати свій потенціал, можливо, навіть розвине новий напрям, якого немає в УжНУ, на біофаку зокрема».
Восени на базі УжНУ відбувся 4-й З’їзд Українського товариства клітинної біології з міжнародним представництвом, співорганізатором якого виступив наш університет. Маючи нині фахівця у галузі клітинної біології, можна розвивати цей напрям в УжНУ.
Ірина Левіна
|