Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю |
Гуртожитки – чи не найголовніший осередок студентського життя. А хто, як не директор студмістечка, має знати всю його внутрішню кухню. Василь Кепич лише третій місяць на такій посаді, проте встиг уже освоїтись у новому колективі. Ми говорили з новим директором студмістечка УжНУ про проблеми, настрої та, звичайно, плани.
– Ректор Володимир Смоланка та проректор Ігор Король уже давно пропонували мені йти на цю посаду, щоб зі свіжими поглядами, сучасним баченням того, що відбувається, змінити ситуацію, котра склалася в Студмістечку. Я знав, що роботи тут дуже багато й вона є відповідальною та важкою. Тут і господарська, і адміністративна діяльність. Підлеглих у мене 85 осіб. Самі розумієте, що колектив сформований уже давно, більшість працювала тут до мене. Ясно, що напрацьовані певні підходи до роботи, є своє бачення. Більшість людей у колективі набагато старшого віку, ніж я. Часто вони бояться всього нового, насторожено ставляться до будь-яких змін.
– Коли я прийшов, то ознайомився з планами, напрацьованими попереднім керівництвом. Це передусім капітальний ремонт санвузлів гуртожитку №2 та водомереж гуртожитку №4, що йдуть також до гуртожитку №5. При мені ці плани почали втілювати. Зараз інтенсивно йде ремонт у гуртожитку №2: там міняють усі стояки, душові кабіни, туалети та кухні. Гроші на це все вже виділені.
– Сумніваюсь, що встигнемо все закінчити до 1 вересня. Працювати почали досить пізно, але це через те, що затягнулася робота з паперами, тендерами тощо, а це вже залежало не від мене. Я на кожній нараді повторював, що потрібно зробити це якнайскоріше, аби встигнути з ремонтами до осені... Але якщо вже почали, то будемо працювати. Ми передбачили таку ситуацію, що все може затягнутися, тому не стали за раз розпочинати масовий ремонт. Поки що ми працюємо над одним стояком. Коли цю частину гуртожитку буде завершено, відкриємо її для користування й перейдемо на іншу.
– По черзі. От зараз, наприклад, у гуртожитку №4 міняють усі водомережі. Я сам бачив, наскільки там застарілі труби. Вони гнилі, протікають, усі в кляпах. Через ремонт воду постачають без напору, але вона є.
– Виявив жахливий стан газових плит у гуртожитках №1 та частково в гуртожитку №3. Ми знайшли недорогого українського виробника й вже закупити 22 газові плити: 12 для повної заміни всіх плит у гуртожитку №1 (там їх по 4 на поверсі), інша частина піде у гуртожиток №3. Стара техніка потребує негайної заміни, адже з газом краще не жартувати!
– Так, 300 тис. грн ми вже отримали. На цю суму хочемо придбати газові плити, кількасот нових матраців, сантехнічні змішувачі. Максимально, що я можу зробити з того, що мені дають, я роблю. Але зупинятися на цьому не збираюсь.
– Так, все через те, що студенти без дозволу вмикають електрообігрівачі. Це заборонено, адже є чітко сформована тарифна сума оплати за проживання, куди входить електрика, вода й саме проживання. Так розумію, що часом тепла недостатньо, дітям холодно, вони намагаються якось зігрітися. Плюс до цього мають електрочайники, телевізори в кімнатах, котрі також споживають електроенергію. Це часто спричиняє борги в гуртожитку.
– В ідеалі – так. Наприклад, у деяких інших гуртожитках міста поруч з кожною кімнатою висить окремий лічильник й сума оплати залежить від кількості спожитої енергії. В нас поки що це є фізично й економічно неможливо, адже закупівля такого обладнання є надто дорогим задоволенням.
– Так. Зараз своїми силами закупили будівельне обладнання для Студмістечка: перфоратори, електрозварювальні апарати, болгарки. Власними силами почали змінювати надто аварійні стояки, щоб бути максимально готовими до зими. Ведуться роботи в гуртожитках №3 і №1, у гуртожитку №2 працює підрядник, далі потихеньку переберемось і до гуртожитку №4.
– Чув про такі випадки. Декілька разів збирав комендантів, які відповідають за організацію роботи та проживання студентів, і попередив: якщо будуть такі випадки, до мене прийде студент, поскаржиться і його слова підтвердяться, будемо вживати конкретних заходів.
– Ну знаєте... я б йому те пиво сам купив. У переносному значенні, звичайно. Я неодноразово розмовляв з головою студентського профкому Ростиславом Головчанським, старостами поверхів і казав їм, що коли є якісь скарги – кажіть. Я абсолютно відкритий до спілкування й ні від кого не ховаюся. Жодному студенту не відмовив у зустрічі, коли у цьому є потреба.
– Я ще не був при цьому. 25 серпня у нас будуть загальні збори, на яких будуть присутні працівники Студмістечка, профкому, декани усіх факультетів. Тоді ми й обговоримо всі ці питання. Розумію, у нас ще не Європа, ідеальних кімнат немає, тому, звісно, є такі батьки й студенти, що, побачивши кімнату, відмовляються від неї. Такі люди змушені винаймати квартиру й платити за неї у рази більше, на жаль. Звісно, я проти, щоб дитина платила, а потім не жила.
– Ні, немає. Як бачите, за роки існування наш університет достатньо розрісся, з’явились нові факультети. А гуртожитки як будувалися у 80-их роках, відтоді й не змінювалося нічого -- кількість місць та сама.
– Ті люди, котрі тут не мають жити, і не житимуть. Я потрохи з цим борюся. Але проблема в тому, що тут забрали охорону й замість колишніх одного входу-виходу їх тепер 4. Я вже написав доповідну на ректора, щоб повернути сюди охорону й покласти відеокамери. Тільки так можна контролювати, хто сюди заходить й хто виходить.
– Звісно, це ненормально. Тут видно культуру наших студентів, їх виховання. Будемо вирішувати це жорстко – шляхом виселення. Це моє особисте переконання й право. Я не порушу нічиї права, якщо в певний зручний для себе час прийду з камерою і просто зніматиму, з котрого вікна летять пляшки. Якщо піймаю когось на такому, їх буде показово виселено. Сподіваюся, цим змушу студентів дотримуватись елементарних правил. Адже це може бути небезпечно – порожня скляна пляшка може влучити комусь у голову, а наслідки можуть бути фатальними.
– Спочатку догана, друга. Тоді до розгляду справи залучається профком. У разі негативного ходу подій – виселення. Потрібно розуміти, що порядок і спокій не впаде на голову сам по собі. Ви ж бачите, що всі мої коменданти – жінки, яким уже далеко за 50 років. Хто ж буде бігати за тими студентами? Вже не кажу про кухні та санвузли, де на стінах можна побачити залишки їжі. Чому ж інші студенти не можуть зупинити свого колегу? Не обов’язково його «здавати», але чому б не зробити такій людині зауваження чи змусити її прибрати за собою? Та навіть цього немає. У наших студентів є лише скарги й вимоги.
– Так. Адже вони там живуть і самі повинні прагнути до порядку. Як кажуть, чисто не там, де постійно прибирають, а там, де не смітять. Вони повинні прагнути організовувати побут, приходити з пропозиціями й побажаннями. Я відкритий до спілкування й співпраці. Розмовляли Іванка Когутич та Катерина Хижняк |
|
|
|
Теги: |
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
1 | |
| |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Інші матеріали рубрики