Середа, 17.07.24, 15:38 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Вступна кампанія. Профорієнтація » Факультет здоров'я людини

Факультет здоров’я людини: загальна інформація
Факультет здоров’я людини

Факультет здоров’я людини один з наймолодших в університеті. Він заснований у 2001 році на базі спеціальності «Фізична реабілітація» як факультет фізичного виховання і спорту. 5 березня 2013 р. у зв’язку з  тим, що факультет здійснює підготовку фахівців за напрямом «Здоров’я людини» та спеціальністю «Фізична реабілітація», реорганізований і перейменований у факультет здоров’я людини. Вказаний напрям та спеціальність акредитовані за IV рівнем у 2011 році, термін дії ліцензії – до 1 липня 2021 року.

На факультеті працює три кафедри:

  • кафедра фізичної реабілітації, яку очолює доцент, кандидат медичних наук Олена Дуло є випусковою. Забезпечує викладання дисциплін з реабілітаційних технологій, здійснює підготовку аспірантів за спеціальністю 24.00.03 «фізична реабілітація».
  • кафедра основ здоров’я, яку очолює доцент, кандидат медичних наук Ксенія Мелега. Кафедра відповідальна за підготовку студентів з дисциплін, що вивчають здоров’язберігаючі технології у відповідності до державних стандартів, наукову та методичну роботу на факультеті.
  • кафедра теорії і методики фізичного виховання, яку очолює доцент, кандидат педагогічних наук Валерій Товт, відповідальна за навчально-виховний процес зі спортивних дисциплін та впровадження здоров’язберігаючих технологій в процес фізичного виховання.

Факультет укомплектований висококваліфікованими спеціалістами, що дозволяє успішно проводити наукові дослідження. Так, на факультеті працює 1 професор – доктор біологічних наук, 7 доцентів, 10 кандидатів наук, 3 старших викладачів, 4 викладачів. Троє викладачів мають звання майстра спорту України.

Одним із вагомих потенціалів розвитку факультету є зміцнення партнерства з міжнародними вузами, науковими закладами, видатними постатями в галузі освіти і науки. Цю діяльність факультет розвиває спільно з відділом зовнішніх зв’язків університету. Так, на розгляд цього відділу вже поданий проект співробітництва нашого факультету з Пряшівським інститутом (Словаччина) та Ніредьгазським  педагогічним інститутом (Угорщина). На сьогоднішній день факультет є найпотужнішим науковим підрозділом галузі фізичного виховання, спорту і здоров’я людини на Закарпатті. Разом з управліннями освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, іншими вузами України, місцевими спортивними школами та клубами він бере активну участь у розробці стратегій розвитку галузі, вирішенні практичних проблем провідних видів спорту.

На факультеті навчається 560 студентів на денній та заочній формах навчання. Більшість з них мріє пов’язати своє життя з професією реабілітолога. Але студенти, які мають значні успіхи в спорті, зосереджуються на тренерській та педагогічній роботі. Факультет пишається тим, що у нас навчалися та навчаються більше 30 майстрів спорту, членів збірних національних команд.

Зокрема учасники зимових Олімпійських Ігор, майстри спорту міжнародного класу, переможці різних етапів кубку світу зі сноуборду Анна-Марі Чундак, з фрістайлу Енвер Аблаев та Микола Скрябін, майстри спорту зі спортивних танців Вероніка Мешко та Володимир Лятов, майстри спорту з фехтування Юлія Герей, Наталія Калініна, майстер спорту з тенісу Анет Ленарт. Серед наших випускників є учасник всесвітньої зимової універсіади, багаторазовий чемпіон України зі сноуборду, майстер спорту міжнародного класу Йосип Пеняк, відмінниця навчання, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіонка та рекордсменка України Габріела Знік та Єлізавета Бан майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, Євген Сіротов майстер спорту зі спортивного орієнтування, аспірант, майстер спорту з гирьового спорту Василь Потокій.  Вісім студенток факультету є майстрами спорту з гандболу і входять до складу гандбольного клубу „Карпати”, який є триразовим чемпіоном України.

Категорія: Факультет здоров'я людини | Додав: VIP (04.07.14) E
Переглядів: 1078 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у FacebookІнші матеріали рубрики