Четвер, 23.05.24, 13:28 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна блоґів » 2014 » Серпень » 25 » Володимир Смоланка

Ще раз про вандалізм, лицемірність і прислужництво
Незайві акценти

Ще раз про вандалізм, лицемірність і прислужництво

Не можу мовчати, прочитавши запис у блозі Романа Офіцинського, в якому він назвав мене й моїх колег вандалами. Особливо вразив агресивний стиль дописувача. Що ж, доведеться ще раз пояснити професорові й невикривлено донести до громадськості логіку наших дій щодо перенесення частини адміністративних підрозділів у приміщення ректорату.

Почну з того, що в березні цього року, ознайомлюючись із численними проблемами УжНУ та зустрічаючись із колективом вишу, звернув увагу на кілька проблем. Одна з них – необґрунтована оренда університетом приміщень у місті, в тому числі, наприклад, у центрі – на площі Корятовича. У деяких розташовувалися різні відділи нашого університету, які не мали прямого стосунку до навчального процесу, як-от відділ аспірантури тощо. Водночас частина інших приміщень, наприклад у «старому» ректораті, не була зайнятою, а в бюджеті УжНУ було передбачено… близько ДВОХ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ на оплату орендованих університетом площ. За ці кошти можна б забезпечити велику кількість викладачів, науковців персональними комп'ютерами, кожен факультет – комплектами апаратури для мультимедійної презентації лекцій та інших навчальних матеріалів. Куди ж «перетікали» кошти за оренду, для всіх було секретом Полішинеля.

Нове керівництво вузу на засіданні ректорату вирішило негайне зменшити, а згодом, після завершення навчального року, і повністю відмовитися від оренди приміщень. Частина цієї проблеми була розв’язана за короткий термін через переведення деяких підрозділів у «старий» ректорат. Це дало змогу припинити договір оренди на суму близько 600 тисяч гривень. З іншою частиною оренди було складніше (це стосується насамперед приміщення колишнього ЗакДУ на вул. Заньковецької, 89), адже там розташовані навчальні та інші підрозділи університету. Але до жовтня цього року вирішено припинити оренду площ і там, для чого доведеться зробити ще декілька перенесень, передусім адміністративних підрозділів.

Друге. Під час спілкування з колективами різних підрозділів УжНУ не раз доводилося чути запитання: «За що нас так не поважало попереднє керівництво вишу, що для отримання простої довідки, наприклад, про доходи, треба їхати в три різні приміщення в різних кінцях міста?» І справді, відділи кадрів, бухгалтерії та канцелярія університету розташовані в різних районах Ужгорода: на вул. Заньковецької, площі Корятовича та площі Народній. Зауважу, що перед колективом Ужгородського національного університету обіцяв  виправити це становище, розмістивши всі вказані відділи в одному приміщенні.

Логічно, що для концентрації цих адміністративних служб, а також аби відмовитися від оренди, вирішено перенести їх у корпус нового ректорату. З цією метою тут заплановано ремонт на першому поверсі для розміщення відділу кадрів та планово-фінансового відділів університету. І маю відзначити, що ці приміщення НЕ ВИКОРИСТОВУВАЛИСЯ для занять. Ба навіть два роки поспіль студенти історичного факультету займалися в другу зміну в аудиторіях різних факультетів у корпусі на БАМі. Причина: опалення на історичному факультеті вже дві зими не було, хоча ліва частина корпусу, де ректорат, обігрівалася. Так що аудиторії факультету тільки тепер треба буде фактично починати освоювати. Пошуки оптимальних рішень щодо використання приміщень супроводжувалися обговореннями, на яких був присутній і декан історичного факультету Володимир Іванович Фенич – жодних заперечень у нього не виникало. До речі, дотепер за факультетом числилося 12 аудиторій. Питання: яка кількість аудиторій є достатньою для п’яти курсів, на кожному з яких по дві групи? І що ліпше: аби історики мали надмір аудиторій, а весь університет їздив по довідки в різні кінці міста, чи все ж таки розумна оптимізація приміщень на істфаку й перенесення на вивільнені площі відділу кадрів, планово-фінансового відділу, бухгалтерії тощо. Нехай працівники і студенти нашого університету самі зроблять висновок про доцільність наших планів і дій.

Це по суті питання. А тепер ще трохи про інше.  

По-перше, пане Офіцинський, дуже радий, що Ви нарешті «вийшли з тіні». А то після ваших численних анонімних опусів, поливання брудом своєї ж alma mater на сторінках маловідомих сайтів уже й не знав, як Вас називати – Роман Офіцинський, Михайло Молнар, Сергій Король, а може... Інна Белей?.. Характерний для таких, як Ви, стиль: сидячи «в кущах», організовувати «таємничі» розсилки на сайти з надією, що хтось брехню опублікує. До речі, ясно як Божий день, чому САМЕ ВИ виступаєте проти перенесення підрозділів та, головне, припинення оренди приміщень університетом.

По-друге, Вас ніколи не цікавив університет – Ви любили й далі любите СЕБЕ в ньому. Пам'ятаю, ще в газетці СДПУ(о), в якій Ви «СЛУЖИЛИ» редактором, на першій сторінці наводили поряд з думками великих мислителів і діячів минулого великими літерами й свої убогі слоґани (Черчиль, Кант і... Офіцинський). Уже тоді подумав: «А цей піде далеко...». Не помилився.

Кажете, два роки ВІДСЛУЖИЛИ проректором у нашому університеті? Але слова Чацкого: «Служить бы рад, ПРИСЛУЖИВАТЬСЯ тошно» – точно не про Вас. На жаль, Ваше дворічне ПРИСЛУГОВУВАННЯ на посаді проректора запам’яталося скандалом зі звинуваченням в отриманні хабара в 43 тисячі гривні за продовження оренди (який досвід!) приміщень, коригуванням історії університету (додаванням 330 років на гербі вишу), оприлюдненням інших неправдивих даних на офіційному сайті вишу (наприклад, перебільшення кількості студентів), що викликало подив і сарказм навіть ректорів відомих іноземних освітніх закладів («звичайно, наш університет не такий давній, як ваш...», «ого, у вас понад 20 тисяч студентів?» тощо). Почуйте: не можна творити, вислуговуючись і постійно обманюючи. У такий спосіб вдасться лише руйнувати. Тому слова про вандалів переадресовую Вам назад.

І насамкінець. Пане Офіцинський, так, у Вас є прекрасна можливість пережити й шостого ректора. Але головне, чим Ви запам’ятаєтеся? Творенням чи постійними відрижками накопиченої злоби? Рекомендую як лікар – творенням. Накопичення злості може призвести до самоперетравлення. Переспрямуйте свою енергію на щось конструктивне. Довше і, головне, щасливіше будете жити.

P. S. До речі, не треба підбігати з нібито обговоренням проблем до мене на вулиці, коли я сідаю в машину, доїдаючи яблуко (за браком часу не встигаю обідати). Проблеми обговорюються в приміщенні, а не на ходу. Взагалі, волію обговорювати їх з колективом факультету і Вашим деканом. Якщо ж у Вас є конструктивні пропозиції, приходьте в ректорат. Для Вас – тільки в офіційний день прийому відвідувачів: щовівторка з 15:00 до 18:00. Приймаю всіх.

Володимир Смоланка,
ректор УжНУ

 


Думки, висловлені в розділі «Блоґи», передають погляди самих авторів і не конче відбивають позицію редакції Медіацентру УжНУ

Поділитися через:
Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

АвторВолодимир Смоланка | Переглядів – 2932 | Рейтинг: 4.5/20
Усього коментарів5
avatar
1 Роман Офіцинський \ IP: 95.133.230.76 • 19:09, 25.08.14
Радий за Вас, пане Смоланко, що не перечекали "в кущах", "у тіні". Бачу накопичували злість півтора десятиліття, інакше б не згадали СДПУ(о)... Як Ви умудрилися подати стільки неправдивих відомостей? Чекайте на мою розлогу відповідь.
avatar
2 Viktor Pavelus \ IP: 195.225.231.75 • 00:27, 26.08.14
Шановний Володимир Іванович, ніколи не сперечайтеся з дурнями. бо ризикуєте опуститися до їхнього рівня, де вони Вас задавлять досвідом.
З такими людьми важко боротися за їх правилами, тому що насправді для них ніяких правил не існує. Тому не слід взагалі відповідати на такі провокації - це не Ваш рівень. Ви, як медик, досягли вершин визнання, а чого досяг Ваш опонент? Невже його думка дійсно варта того, щоб на неї звертали увагу?  Як на мене значно простіше й правильніше навести порядок в медіацентрі, збережете свій час і нерви а також час і нерви читачів.
avatar
3 Г_Кришiнець \ IP: 95.134.111.242 • 02:30, 26.08.14
Цитата
Як на мене значно простіше й правильніше навести порядок в медіацентрі, збережете свій час і нерви а також час і нерви читачів.
 Справді, так найпростіше smile

Проте... Якось так уже повелося в медіасфері принаймні демократичних суспільств, що редакції сайтів не впливають на зміст блогів і не відповідають за думки, які автори відкрито висловлюють.
avatar
4 Максим_Молнар \ IP: 91.195.156.17 • 09:28, 26.08.14
Офіцинському варто пригадати ще одну "заслугу" його проректорства - махінації з підняттям стипендіального балу. Тоді величезна кількість студентів мало не втратили стипендії. А все тому, що керівництво вузу у шляхетний спосіб вирішило зекономити міністерські гроші. Чому тоді Офіцинський не звертався з пафосними закликами до студентів з вимогою встановити справедливість? Детально про ці події тут - http://uass.org.ua/index.p....dentam  P.S. Романе Андрійовичу, велике до вас прохання - не згадуйте у своїх дописах Бога, навіть у формі "дасть Бог". Це вершина лицемірства...
avatar
5 Mihaylo Molnar \ IP: 92.113.34.214 • 01:26, 29.08.14
Дайте ті аудиторії Вовканичу під кафедру (уже дві під кафедру має) чи деканат (найбільший деканат в універі) чи їх філії... Він любить надлишок з часів Андрійканича...
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031