Неділя, 26.05.24, 08:50 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна блоґів » 2014 » Квітень » 5 » Максим Молнар

Звернення до всіх студентів
3 квітня в УжНУ відбулася направду революційна зустріч з в.о. ректора Володимиром Смоланкою

Звернення до всіх студентів

3 квітня в Ужгородському національному університеті відбулася направду революційна зустріч студентів з в.о. ректора Володимиром Смоланкою. Хоч студентів було не так багато, як би то мало бути (в основному це були тільки представники факультетів), утім удалося порушити дуже важливі питання.

Я попросився до слова. За п’ять років навчання на історичному факультеті я пізнав університетське життя у всіх його проявах. Тому мої вимоги до нового очільника вузу вмістилися в три пункти:

1. Боротьба з хабарництвом. На моєму рідному історичному факультеті (декан Володимир Фенич) близько 50% студентів денного відділення вчаться за гроші. Кажу це не з чуток, бо зсередини знаю ситуацію. На заочному відділення ситуація трагічніша – там за гроші вчbться 95% студентів. Так не повинно бути! Згодом ці студенти будуть нашими конкурентами на робочі місця.

2. Проблема студентського самоврядування. Найбільшою колізією в цій сфері є існування двох інституцій, що мали б захищати права студентів – студентської ради (очолює Іван Граб) та профкому студентів УжНУ (віднедавна очолює Ростислав Головчанський).

Зізнаюся, що про роботу студентської ради я майже нічого не знаю. Однак я був добре знайомий з роботою студентського профкому в той час, коли його очолювала Андріана Завадяк. З усією відповідальністю стверджую про абсолютну непрозорість роботи цієї організації. Студентам, напевно, відомо, що з кожної їхньої стипендії відраховують близько 7 гривень на потреби профкому (членські внески). Розподіл цих коштів значною мірою відбувається в ручному режимі – активісти профкому їздять відпочивати на лижні курорти в Кострино тощо. Всі витрати, очевидно, списуються під виглядом різних матеріальних допомог тощо.

Я абсолютно не знайомий з роботою нового очільника профкому Ростислава Головчанського, який виконує свої обов’язки з березня цього року, але ми, студенти, повинні все зробити для того, аби ситуація з непрозорістю профкому не повторилася. Тому я звернувся до в.о. ректора Володимира Смоланки з проханням максимально сприяти налагодженню роботи студентського самоврядування. Однак розумію, що переломити ситуацію можуть тільки самі студенти.

3. Проблема гарячої води в гуртожитках. Хоч формально постачання і було налагоджене, однак дуже часто ту воду просто неможливо назвати гарячою, радше літеплою. Ось що відповів мені в. о. ректора:

1. Проблема хабарництва справді одна з найбільших. Володимир Смоланка пообіцяв реагувати на всі звернення студентів (навіть анонімні), гарантуючи при цьому, що студент, який звернеться, не постраждає від викладачів. Також в. о. ректора запропонував всім охочим студентам створювати ініціативні групи на своїх факультетах і самим контролювати процеси складання заліків та іспитів. Яким чином? Той, хто запишеться в ініціативну групу матиме дозвіл від В.Смоланки бути присутнім на будь-яких іспитах чи заліках.

2. Коментуючи проблему студентського самоврядування В.Смоланка порадив тільки одне – переобирайте.

3. В.о. ректора зізнався, що не чув про таку проблему, ніби вода в гуртожитках не завжди буває гарячою. Доручив розібратися з цим проректору Дмитру Соймі.

Які висновки можемо зробити? Володимир Смоланка насправді дав "зелене світло" для всіх ініціатив студентів. Тепер справа за нами! З трибуни я запропонував очільникам студради та профкому створити спільний сайт (один на двох!) студентського самоврядування. Я зголосився безкоштовно допомогти у створенні сайту і його наповненні. Від того, чи згодяться на такий крок І.Граб та Р.Головчанський, залежатиме наше бажання переобирати їх чи ні.

Щодо хабарництва. Я закликаю негайно формувати ті ініціативні групи, про які казав В.Смоланка. Пам’ятайте, що вступити до них може будь-який студент незалежно від форми навчання. Я особисто вже знаю, до кого піду на іспити та заліки на моєму рідному істфаці.

До слова, В. Смоланка пообіцяв, що члени цих ініціативних груп зможуть також контролювати вступну кампанію на перший та п’ятий курси (це надзвичайно важливе поле для нашої роботи). Закликаю студентів: не будьте байдужими, не стійте осторонь! Ті, хто свідомо віддав свої життя на Майдані, зробили це для того, аби країна змінилася. Там загинуло багато студентів, наших однолітків. Не маємо права сьогодні мовчати й бездіяти. Вони вже зробили все за нас… Прошу тих студентів (з різних факультетів), що бажають долучитися до ініціативних груп боротьби з корупцією, зв’язуватися зі мною через соцмережі (я є майже у всіх) або ж через ел.пошту – max.molnar@gmail.com.

Максим Молнар,
журналіст, громадський активіст,
студент історичного факультету УжНУ

Думки, висловлені в розділі «Блоґи», передають погляди самих авторів і не конче відбивають позицію редакції Медіацентру УжНУ

Поділитися через:
Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

АвторМаксим Молнар | Переглядів – 1347 | Рейтинг: 1.9/13
Усього коментарів0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930