Четвер, 31.10.24, 05:02 | Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Освітні новини

МОН увідповіднює перелік галузей знань і спеціальностей підготовки фахівців з міжнародною кваліфікацією освіти
02.03.15, 16:23
МОН увідповіднює перелік галузей знань і спеціальностей підготовки фахівців з міжнародною кваліфікацією освіти

Реформування освіти має бути максимально прозорим і зрозумілим для суспільства. На цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час зустрічі з представниками міжнародних організацій, що надають технічну та експертну допомогу з питань освіти, з участю Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха.

Перший заступник міністра освіти подякувала посольству Чеської Республіки, представникам міжнародних організацій за підтримку МОН та розповіла про низку реформ, що здійснюються міністерством.

Зокрема, Інна Совсун зазначила, що сьогодні Міністерство освіти і науки розробляє законодавство для середньої освіти, працює над нормативно-правовими актами у рамках імплементації Закону "Про вищу освіту" та над створенням Національного агентства із забезпечення якості освіти.

Вона також повідомила, що МОН розробляє новий перелік галузей знань і спеціальностей підготовки фахівців вищої освіти відповідно до міжнародної кваліфікації освіти.

За словами Інни Совсун, у рамках імплементації Закону "Про вищу освіту" важливим кроком для університетів стане формування нових навчальних планів, завдяки яким виші зможуть укрупнювати і оптимізувати певні дисципліни.

"Вже з наступного навчального року ми сподіваємося побачити результати. Формування навчальних планів надасть університетам можливість проявити власну автономію", - підкреслила перший заступник міністра.

Міністерство освіти і науки удосконалює сферу підготовки наукових кадрів. Зокрема, Совсун зазначила, що на громадському обговоренні перебуває документ щодо порядку присвоєння вчених звань. Сьогодні, відповідно до положення щодо здобуття звання професора, існує вимога про написання підручника чи посібника.

"Ми пропонуємо зовсім інші критерії - знання іноземної мови, підтверджене міжнародним сертифікатом, публікації у виданнях, що індексуються у провідних міжнародних наукометричних базах, обов’язкове стажування за кордоном, участь у міжнародних дослідницьких проектах", - наголосила Інна Совсун.

Також вона повідомила, що Міністерство освіти і науки працює над створенням Інституту освітньої аналітики на базі державної наукової установи "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти", робота якої припиняється в результаті реорганізації. Міністерство, на думку Інни Совсун, потребує аналізу інформації та не має можливості збирати та обробляти статистичні дані.

"Процес реформ проходить складно, але ми намагаємося зробити його максимально прозорим та зрозумілішим для суспільства", - наголосила Інна Совсун.

Як повідомила перший заступник Міністра, відповідно до нещодавно прийнятого Закону "Про вищу освіту" вищі навчальні заклади І-ІІ ступенів акредитації перейдуть до системи професійно-технічної освіти. Щодо процесу створення Національного агентства із забезпечення якості освіти, то він потребує підтримки з боку міжнародних партнерів, зокрема, проведення тренінгів та семінарів для співробітників агентства. Інші напрямки співпраці з міжнародними організаціями – це курси підвищення рівня знань з іноземних мов, міжнародна академічна мобільність, обмін представниками адміністрацій університетів, допомога у підготовці інформації університетів щодо міжнародних можливостей тощо.

Інна Совсун підкреслила важливість підтримки представниками посольств та міжнародних організацій реформ освіти та зазначила, що освіта – це один із пріоритетів для побудови майбутнього країни.

За інформацією сайту Освіта.ua




Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

Категорія: Освітні новини | Додав: VIP
Переглядів: 629 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Перейти до інших публікацій розділу

Освітні новини