Сергій Квіт, міністр освіти
Логікою реформи освіти є децентралізація і дерегуляція. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час звіту Кабінету Міністрів, присвяченого ста дням роботи уряду.
За його словами, нині триває імплементація закону «Про вищу освіту».
«Це означає, що нам потрібно сформувати нову ситуацію в освіті, – новий уклад, нове життя, стосунки, іншу організацію навчального процесу. І дуже часто виявляється, що автономії нам забагато і ми не знаємо, що з нею робити. У нас є вузи, які до цього готові, є такі, які ми спонукаємо, кажемо, що міністерство не повинно наказувати», – зазначив міністр.
Квіт повідомив, що в цьому процесі відбуватиметься зменшення кількості вищих навчальних закладів і підвищуватиметься якість освіти.
«Ідемо до того, що наші університети будуть брендами. В перспективі у нас створяться університети світового класу, що будуть конкурентноздатними на міжнародній арені. Тобто автономія і якість є в центрі уваги реформування вищої освіти», – наголосив міністр.
Також повідомив, що до кінця цього навчального року Акредитаційна комісія позбавить ліцензій кілька десятків навчальних закладів, які займаються продажем дипломів.
Міністр освіти і науки зауважив, що кількасот ВНЗ уже перейшли до категорії професійної освіти, і відповідно професійна освіта потребує нового закону, який уже розроблений і перебуває на погодженні уряду.
Він повідомив, що до ухвалення Закону «Про вищу освіту» мережа професійної освіти становила близько 800 навчальних закладів, тепер їх 1200.
«Будемо створювати регіональні центри професійної освіти. Я передбачаю, що матимемо їх кілька десятків», – сказав міністр.
Він також зазначив, що триває робота над законом про науково-технічну діяльність та базовим законом про освіту, який стосуватиметься всіх рівнів освіти.
«Протягом весни ці законопроекти будуть внесені до парламенту», - підсумував міністр освіти і науки Сергій Квіт.
За інформацією сайту Освіта.UA