Головна » Усі публікації » Студгромада |
Профспілка студентів Ужгородського національного університету представлена на факультетах членами профбюро. Доволі важко відразу зрозуміти суть роботи цієї структури (особливо новачкам-абітурієнтам), не поринувши в атмосферу її діяльності. Саме тому ми вирішила розповісти докладніше про цю спілку, аби знати, які її повноваження і за чим сюди можна звернутися.
Що ж таке профбюро? Просто кажучи, це організація, яка представляє політику профспілки на кожному факультеті. На неї покладено функції збору, систематизації і зберігання інформації про кожного студента, контролю нарахування стипендій, поселення до гуртожитків, залагодження конфліктів (якщо такі трапляються) під час навчального процесу, допомоги в організації студентських заходів тощо. Не слід плутати профспілку зі студентською радою університету. По-перше, студентські ради виникли набагато пізніше від профкомів; по-друге, більшість студентських рад постали на базі колишніх профспілок. Найголовніша різниця між цими двома студентськими демократичними організаціями в тому, що ради не збирають членських внесків, а отже, є залежними від адміністрації вищих навчальних закладів. Звісно, легше працюється тоді, коли у виші ці органи студентського самоврядування співпрацюють як одна система. Як-то кажуть: одна голова добре, а дві – краще. Очолює кожне профбюро голова, котрого обирають студенти факультету. Ми поспілкувалися зі Світланою Дашковською, головою профбюро юридичного факультету УжНУ.
1) мати детальну інформацію про кожного студента, що має якісь пільги; збирати документи, які це підтверджують і передавати безпосередньо у профком; 2) реалізувати різноманітні заходи, які ініціюються профкомом: привітання із 8 березня, Днем святого Валентина, Новим роком та іншими святами; 3) залучати студентів до участі в різних благодійних акціях (наприклад, уже вкотре беремо участь у «Від серця до серця»), соціальних флешмобах, зборах благодійних коштів, суботниках тощо; 4) повідомляти студентам інформацію, яка стосується їх безпосередньо: накази ректора, про певні зміни у навчальному процесі тощо; 5) допомагати в організації та проведенні Дня факультету.
Тож якщо у вас виникли якісь непорозуміння щодо нарахування стипендій, цікавитеся поселенням до гуртожитку, захотіли взяти участь у студентських заходах, – звертайтеся до профспілки і пам’ятайте, що її членом може стати кожен студент! Марія Чаварга,
студентка відділення журналістики |
|
|
|
Теги: |
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
0 | |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Інші матеріали рубрики