Під час тренігу
Тренінг відбувся у рамках проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у ВНЗ». Досвідом, як утілювати дружні до сім’ї ініціативи, ділилися колеги з Сумського державного університету.
Керівник Координаційного центру гуманітарної політики СумДУ, директор Гендерного ресурсного центру однойменного вишу Ніна Світайло наголосила: «Сім’я є так само важливою, як і кар’єра. Співпраця з вашим університетом може відбуватися на різних рівнях. Навіть якщо ми просто звернемо увагу суспільства на родину, зорієнтуємо його на моральні засади, то досягнемо своєї мети».
Проблема студентів, які навчаються й одночасно створюють і зміцнюють родину, не маючи жодного досвіду, у нашому суспільстві досить гостра. «Університет, дружній до сім’ї» покликаний піклуватися про молоді студентські сім’ї, сприяючи досягненню ними життєвої рівноваги між виконанням родинних і студентських обов’язків.
Ніна Світайло
Підходи вишу, який прагне встановити баланс між приватними інтересами (родина) й суспільними (навчання), мають бути такими:
– визнання та дотримання політики доброзичливості до сім’ї на рівні адміністрації ВНЗ;
– пропаганда переваг балансу між сім’єю та навчанням, поширення культури рівних родинних обов’язків;
– гнучкі форми навчання та роботи;
– дитячий простір на території університету;
– консультація фахівців: психологів, юристів, медиків, педагогів.
Учасники тренінгу взяли участь в інтерактивній сесії, демонструючи актуальність і значущість подолання конфлікту між навчанням і сімейними обов’язками, розвінчували поширені міфи, стереотипи й помилки стосовно поєднання різних обов’язків та розробляли план дій з утілення конкретних підходів дружньості до сім’ї в умовах навчального закладу.
Сумські колеги подарували нашому університету тематичні книги й висловили щирі сподівання, що співпраця принесе позитивні зміни та результати у розв’язанні проблеми стосунків університету та молодих родин.
Світлана Лапига
Фото, відео Роберта Паппа
|