7 квітня відсвяткували Всесвітній день здоров’я. У кожному місті молодь і старші люди виходять на вулиці, аби влаштувати спортивні заходи, підтримуючи таким чином здоровий спосіб життя. Ужгород – не виняток.
Цього дня на площу Театральну зібралося чимало люду – на фестиваль «Шалена руханка – Рух заради здоров’я». Левову частку присутніх склали студенти понад двадцяти факультетів Ужгородського національного.
Організаторами дійства стали Закарпатський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, профком студентів і студрада УжНУ, громадська організація «Street Workout», фонд волонтерів Закарпаття.
Головною метою масштабного флешмобу, за словами активістів, є презентація рухової активності як основного чинника формування сталої звички здорового способу життя. За мету собі поставили стимулювати населення до занять зарядкою, виховувати стійкий інтерес до систематичних занять фізичною культурою, мотивувати до фізичного розвитку та загартування організму.
Розпочали фестиваль з невеличкої розминки під керівництвом старшого тренера фітнес-центру «Viper Gym» Вікторії та під супровід мотиваційних кумедних підбадьорень голови студради УжНУ Івана Граба. Після невеличкої зарядки всі учасники вишикувалися, утворивши з величезних букв слово «Ужгород».
Неймовірні силові трюки у стилі «street workout» перед аудиторією показали учасники осередку цього вуличного виду спорту. Виступили також спортсмени, які займаються одним із видів паркуру, – трикінгом. Крім того, глядачам продемонстрували навички роботи з предметами самооборони, які використовують у деяких бойових мистецтвах, – нунчаками.
Забіг набережною
Після цього на всіх учасників очікувала пробіжка набережною Незалежності: від лігнвістичної гімназії ім. Т. Шевченка до медичного факультету УжНУ.
Завітав на свято й проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король, який у своєму виступі підкреслив неабияку роль спорту в житті кожного з нас: «На прохання департаменту молоді та спорту ОДА ми спробували залучити до цього фестивалю якомога більше студентів. Як бачимо, тут нині сотні представників з різних факультетів. Проводити такий захід дуже корисно: варто показати молоді, що займатися спортом краще, ніж сидіти у вільний час на диванах чи гратися за комп’ютером. Замість ґаджетів – турники, велосипеди – отже, активний спосіб життя».