Цього року юридичному факультетові УжНУ виповнилося 20 років. Про здобутки перспективного та популярного факультету детальніше розкаже декан юрфаку - професор Василь Фазикош.
• 20 років – уже доросла дата для структурного підрозділу університету. Як усе починалося?
– Насправді історія нашого факультету почалася трохи раніше: перші студенти-юристи (а їх було 25) з’явилися в університеті 1991 року, коли на економічному факультеті було відкрите відділення правознавства. На його базі у 1993 році і був створений юридичний факультет.
-
Чим нині найбільше пишається юридичний факультет?
– Наш факультет пишається, звичайно, випускниками. За ці 20 років ми випустили понад 3 тисячі спеціалістів. Вони працюють у судах, прокуратурі, міліції, органах влади, а також адвокатами, нотаріусами. Так, більше половини районних прокуратур області очолюють наші випускники. 45 випускників є суддями. Значна частина випускників працює у органах юстиції, займає відповідні посади в органах райдержадміністрації, у департаменті міністерства юстиції України тощо.
-
Які маєте здобутки у сфері науки?
– За цей період нашими випускниками захищено 5 докторських та понад 40 кандидатських дисертацій. Професор В.В. Лемак, який також є нашим випускником, став першим на Закарпатті членом-кореспондентом Академії правових наук України.
-
Де ваші студенти мають змогу проходити практику?
– Наші студенти проходять практику у правоохоронних органах, у судах, на підприємствах, в юридичних та адвокатських фірмах.
-
З яким із юридичних факультетів інших вишів Ви можете порівняти наш юрфак?
– З різними факультетами, до прикладу, з Львівським, Чернівецьким, Івано-Франківським. Два останні факультети є практично нашими ровесниками.
-
Чи співпрацюєте із зарубіжними вишами?
– Звичайно. Ми співпрацюємо із Угорщиною та Словаччиною. Студенти стажуються в Угорщині, їздять на конференції.
-
Сьогодні охочих вступити на юридичний факультет чимало. Чим зумовлена така популярність факультету?
– Ця професія була і буде популярною завжди. Відповідно популярними є і навчальні заклади, які готують юристів. Юрист надає юридичну допомогу у складних ситуаціях, захищає людину від неправомірних дій. Уявити собі сучасне життя без юристів неможливо. Саме вони допомагають нам розібратися у тонкощах правових процедур, можуть допомогти несправедливо скривдженій людині захищати її права. Робота юриста – це боротьба за право.
-
Оцініть, будь ласка, рівень підготовки нинішніх абітурієнтів.
– У школі вчать правознавство, проте елементарні знання правознавства у студентів-першокурсників часто майже відсутні, тому перший рік навчання їм дається важко.
-
Що плануєте вдосконалити на факультеті?
Удосконалити навчальний процес, запроваджувати нові спеціалізації, яких потребує сьогодення . З нового навчального року ми будемо працювати над тим, щоб розширювати спеціалізацію випускників.
-
Василю Георгійовичу, Ваші побажання абітурієнтам.
– Шановні абітурієнти! Зараз перед вами стоїть вибір життєвого шляху. Кожен з вас мріє про престижну роботу, успішну кар’єру правника. Зробіть цей вибір з допомогою нашого юридичного факультету. Потрібні знання вам із задоволенням передадуть досвідчені професори та викладачі.