Субота, 21.12.24, 20:21 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Вступна кампанія. Профорієнтація » Біологічний факультет

Біологічний факультет: загальна інформація
Біологічний факультет

Історія біологічного факультету творилася непросто. Починалася вона в далекі лютневі дні 1946-го у приміщенні будинку під номером 53 тихої старовинної ужгородської вулиці О. Фединця, де нині розміщений хімічний корпус Ужгородського національного університету. Дві кафедри, чотири викладачі, два лаборанти і двадцять вісім першокурсників – це був початок. А далі – калейдоскоп людей, подій і звершень... Шлях до становлення біологічного факультету, торований багатьма неординарними особистостями...

Нині навчання студентів біофаку здійснюється на п'яти кафедрах: генетики, фізіології рослин і мікробіології (завідувач – проф. В.І. Ніколайчук), зоології (доц. Т.Т. Дудинський), ентомології та збереження біорізноманіття (доц. В.Г. Рошко), ботаніки (доц. О.Б. Колесник), плодоовочівництва і виноградарства (проф. О.І.Савіна).

Біологічний факультет проводить підготовку:

  1. Бакалаврів, спеціалістів та магістрів за напрямом підготовки "Біологія" за такими спеціалізаціями: ботаніка; зоологія; ентомологія; генетика, фізіологія рослин; біоекологія; мікробіологія (на заочній формі навчання);
  2. Бакалаврів, спеціалістів та магістрів за напрямом підготовки "Агрономія".

Державне замовлення на напрям підготовки "Біологія" складає: 50 студентів (денна форма навчання), 20 (заочна); напрям "Агрономія" – 15 студентів (денна форма навчання), 10 студентів (заочна).

Сучасні наукові дослідження співробітників біологічного факультету підпорядковані меті охорони флори і фауни Карпат, розробці біотехнологічних методів збереження генофонду цінних кормових і лікарських рослин та їх промислового відтворення, а також селекції плодових дерев та винограду.

Сьогодні на факультеті працюють три  професори: доктор біологічних наук, професор, академік АНВО України, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Почесний академік Угорської академії наук, Заслужений професор ДВНЗ "УжНУ" В.І. Ніколайчук; доктор біологічних наук, професор А.А. Ковальчук та доктор сільськогосподарських наук О.І. Савіна. Крім того на факультеті працюють 28 доцентів, 3 старші викладачів та 10 наукових співробітників.

Підготовка кадрів здійснюється через аспірантуру та докторантуру.

З метою профорієнтаційної роботи серед молоді та формування якісного контингенту студентів професорсько-викладацьким складом факультету систематично здійснюється ряд заходів: організація та проведення обласних олімпіад, робота в Малій академії, проведення Дня відкритих дверей, виступи по радіо та на телебаченні, перед учителями на курсах підвищення кваліфікації, на щорічних нарадах-семінарах учителів-біологів, зустрічі з випускниками середніх навчальних закладів, їх батьками, вчителями та директорами шкіл в районах області щодо умов вступу та нововведень.

На біологічному факультеті ДВНЗ «УжНУ» ефективно працюють спеціалізовані лабораторії, в яких здійснюються експериментальні наукові дослідження за темами курсових робіт бакалаврів, дипломних спеціалістів і магістрів, дисертаційних робіт аспірантів та докторантів, активно працюють студентські наукові гуртки, Мала академія наук.

Науковому росту студентів та аспірантів сприяє проведення щорічної регіональної конференції молодих вчених та студентів «Проблеми збереження біорізноманіття Українських Карпат», у якій щороку беруть участь понад 120 молодих науковців. Про високий рівень підготовки студентів біологічного факультету свідчать призові місця на Всеукраїнських студентських олімпіадах з біології, прикладної екології, агрономії тощо.

Дозвілля на факультеті реалізується через організацію та проведення факультетських свят: «Дня першокурсника», «Міс біологічного факультету», «Дня біолога», «Біо-бограча», вечорів відпочинку на факультеті та в окремих академгрупах, фотовиставок, зустрічей з цікавими людьми: лікарями, журналістами, працівниками правоохоронних органів, представниками облдержадміністрації, керівниками підприємств Закарпатської області, кращими випускниками біологічного факультету. Студенти факультету оформляють стінгазети, присвячені навчанню та відпочинку, а також пам’ятним та тематичним подіям у житті факультету.

Факультет має значні здобутки у спортивній роботі. Наші студенти – постійні учасники різних спортивних університетських змагань з футболу, волейболу, баскетболу, плавання, тенісу. Плідно працює на факультеті і художня самодіяльність.

Біологічний факультет підтримує тісні контакти з навчальної та наукової роботи з науковцями різних науково-дослідних і виробничих організацій, як України (установи Києва, Львова, Одеси, Ялти, Херсона, Чернівців, Тернополя та ін.), так і закордонних – Сегедський науковий університет, Дрезденський інститут розведення плодових культур (Німеччина), Національний агрономічний інститут (Франція, м. Париж), Чеський університет сільського господарства, Науково-дослідний інститут (Чехія, м. Прага), Університет сільськогосподарських наук (Угорщина, м. Геделе), Аграрний університет ім. Г. Менделя (Чеська республіка, м. Брно), Люблянський університет (Словенія), Оксфордський університет та ін.

Випускники біологічного факультету мають змогу працевлаштуватися у різних державних установах: санепідемстанціях, митницях, управлінні екобезпеки, інспекціях по карантину рослин, станціях захисту рослин, держлісгоспах, а також вчителями біології та хімії в загальноосвітніх школах.

Окремі наші випускники плідно працюють на навчальній та науковій нивах у таких науково-дослідних установах та вищих навчальних закладах, як Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Інститут генетики і фізіології НАНУ, Інститут зоології НАНУ ім. І. І. Шмальгаузена, Інститут ботаніки НАНУ ім. М.Г. Холодного, Інститут фізіології НАНУ ім. О.О. Богомольця, Національний університет ім. Т.Г. Шевченка, Київський державний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, Інститут медичної радіології РАМН (м. Обнінськ), Інститут еволюційної морфології та екології тварин ім. О.М. Сєверцова РАН (м. Москва), Університет м. Джорджія (США), Оксфордський університет, Національний аграрний університет (м. Київ), Закарпатський інститут агропромислового виробництва.

Викладачі біологічного факультету формують у студентів широту кругозору вміння аналітично мислити, виховують соціальний тип людини завтрашнього дня, яка візьме з собою заряд снаги, віри, певності себе, свого фаху приклад улюблених наставників, тих, хто підносив і підносить авторитет вітчизняної біологічної науки, авторитет найбільшого вищого освітнього закладу краю.

Категорія: Біологічний факультет | Додав: VIP (30.06.14) E
Переглядів: 1084 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у Facebook



Інші матеріали рубрики