Середа, 17.07.24, 16:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Вступна кампанія. Профорієнтація » Економічний факультет

Економічний факультет: загальна інформація
Економічний факультет

Основи економічного факультету закладено у 1963 році, коли розпочалася підготовка економістів шляхом заочного навчання зі спеціальностей «Планування промисловості», «Економіка і планування матеріально-технічного постачання», «Планування сільського господарства», «Фінанси і кредит», «Бухгалтерський облік».

Факультет здійснює підготовку фахівців із відривом і без відриву від виробництва за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст і магістр за спеціальностями «Фінанси», «Банківська справа», «Облік і аудит», «Економіка підприємства». Термін навчання з відривом від виробництва за рівнем підготовки “бакалавр” – чотири роки, “спеціаліст і магістр” – п’ять років, а без відриву від виробництва відповідно на один рік більше.

Профільну підготовку на факультеті забезпечують три кафедри: фінансів і банківської справи; обліку і аудиту; економіки підприємства. До читання лекцій, керівництва курсовими і дипломними роботами залучаються спеціалісти різних галузей народного господарства, які мають великий стаж і досвід практичної роботи.

Нині більше 90 процентів працівників бухгалтерського обліку, фінансів, податкових органів, банківської справи, матеріально-технічного забезпечення, економіки промисловості, економіки сільського господарства області, які мають вищу освіту, здобули її на економічному факультеті. Для народного господарства підготовлено біля 9 тисяч економістів. Важко знайти економічну службу в області, де не було б нашого випускника. Серед них: Ледида О.О. - голова Закарпатської облдержадміністрації, Гоблик В.В. – заступник голови Закарпатської облдержадміністрації,Погорєлов Віктор Володимирович – міський голова м. Ужгорода, Каламуняк М.М. - голова правління ЗАТ “Ужгородська швейна фабрика”, Бадида М.П. – начальник Ужгородської міської податкової адміністрації, Гаврилко П.П. – директор Ужгородського комерційного технікуму, а також багато інших, якими ми по праву гордимося.

У 1992 році на факультеті було відкрито аспірантуру з трьох спеціальностей: "фінанси, грошовий обіг і кредит", "облік і аудит", "економіка, організація і управління підприємствами”.

З 2001 року на факультеті відкрита Спеціалізована вчена рада по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук із спеціальностей – 08.02.03 “Організація управління, планування і регулювання економікою” та 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами”.  З 2013 року на факультеті діє Спеціалізована вчена рада по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук із спеціальностей – 08.00.03 “Економіка і управління національним господарством”    та 08.00.04 “Економіка і управління підприємствами (за видами економічної діяльності)”.

На сучасному етапі неможлива підготовка висококваліфікованих фахівців без урахування світового досвіду.Факультет підтримує тісне співробітництво з навчальними закладами близького і далекого зарубіжжя. Зокрема, спільно з Коннектікутським університетом (США) на факультеті створено Бізнес-центр, до роботи в якому залучаються студенти та викладачі факультету, а деякі з них уже побували на стажуванні у США. Факультет також підтримує тісні зв'язки з бізнес-школою Лютонського університету (Великобританія), у співробітництві з яким виконувалась спільна програма для здійснення підготовки фахівців з економіки малого бізнесу та підприємництва. Налагоджено співробітництво із Ніредьгазьким інститутом та університетом м. Мішкольц (Угорщина), Пряшівським і Кошіцьким університетами (Словаччина), куди на стажування запрошуються викладачі та студенти нашого факультету. Факультет підтримує тісні зв'язки з Національним університетом імені Т.Г.Шевченка, Київським національним економічним університетом, Львівським національним університетом, Львівським банківським інститутом НБУ та науковцями Інституту регіональних досліджень Національної академії наук України.

На факультеті здійснюється плідна науково-дослідна робота, до участі в якій залучено всіх викладачів і значну частину студентів 2-5 курсів. Кафедри факультету працюють над дослідженням такої наукової теми: “Ринкова трансформація економіки регіону”. Студенти факультету ставали переможцями та призерами на Всеукраїнському  конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності ”Бухгалтерський облік, аналіз і аудит”.

Наші студенти є активними учасниками спортивних студентських спартакіад. Економічний факультет за період 1999-2012 років одинадцять разів здобував перше командне місце на студентській спартакіаді серед усіх факультетів університету. Особливі досягнення демонструють чоловіча та дівоча команди з баскетболу, волейболу, а також команди з плавання, настільного тенісу, футболу, легкої атлетики.

Останніми роками активізував свою роботу громадський деканат разом із старостами, а також профспілковий комітет студентів економічного факультету. Ці дві громадські інституції  працюють як у сфері навчання, так і в сфері культмасової роботи.

У 2000 році була створена факультетська команда КВН, яка впродовж усього періоду успішно виступала як на загальноуніверситетських змаганнях, в Чемпіонаті Закарпатської ліги КВН, так і в окремих республіканських заходах.

Категорія: Економічний факультет | Додав: VIP (10.07.14) E
Переглядів: 815 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у FacebookІнші матеріали рубрики