Середа, 17.07.24, 15:47 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Вступна кампанія. Профорієнтація » Факультет міжнародних відносин

Факультет міжнародних відносин: загальна інформація
Факультет міжнародних відносин

Факультет міжнародних відносин бере свій початок з 1998 р., коли було відкрито Філію Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Г. Шевченка, що було реакцією на гостру потребу регіону в висококваліфікованих фахівцях , здатних діяти в ринкових умовах. Створення такого підрозділу в УжНУ було обумовлено як стратегічним розташуванням краю, так і розширенням та поглибленням міжнародної співпраці України з державами – сусідами. Адже Закарпаття межує на сьогодні з країнами Європейського Союзу та НАТО. Зі створенням Філії Ужгородський національний університет фактично став другим навчальним центром в Україні з підготовки фахівців – міжнародників високого класу.

Своїм створенням молодий підрозділ завдячував першому його деканові, кандидату юридичних наук, доценту, почесному магістру ІМВ КНУ ім. Т.Г.Шевченка, раднику Верховної Ради України Івану Івановичу Вайнагію.

У січні 2003 року на базі Філії ІМВ КНУ створено факультет міжнародних відносин УжНУ на чолі з доктором економічних наук, професором М.А. Лендєлом.

З травня 2005 року факультет очолював кандидат історичних наук, доцент Палінчак М.М. , який і надалі очолює вже нову структуру – Інститут економіки та міжнародних відносин.

 Навчальний процес Інституту забезпечує високопрофесійний викладацький склад УжНУ. До проведення занять зі спецкурсів залучаються висококваліфіковані фахівці-практики.

Під час навчання в Інституті  студенти набувають глибоких фундаментальних знань у галузі міжнародних відносин і зовнішньої політики, міжнародних економічних відносин та міжнародного права, навичок наукового пошуку та практичної роботи у сфері зовнішньоекономічного співробітництва, глибоко опановують кілька іноземних мов.

Термін навчання – 4 роки за програмою бакалавра. Випускники бакалаврату залежно від рейтингу успішності зараховуються за конкурсом для продовження навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста або магістра (з них 20 магістрів і 40 спеціалістів згідно з ліцензією). Термін навчання – 1 рік.

Професорсько – викладацький склад факультету плідно працює і в галузі наукової роботи. Свідченням цього є те, що за період існування факультету  викладачами було опубліковано більше 15 монографій, 150 наукових статей. Колектив факультету розпочав випуск «Наукового вісника Ужгородського національного університету серія «Міжнародні відносини». Факультет активно працює над впровадженням основних елементів Болонського процесу в учбовий процес. По всім навчальним дисциплінам розроблений модульний контроль знань студентів. На І -V курсах факультету всі викладачі кафедр оцінку знань студентів здійснюють по методиці Болонського процесу. 

Студенти факультету відвідують в рамках різних міжнародних програм Словаччину, Угорщину , Польщу, Німеччину, Великобританію, США, Румунію. Приємно, що останнім часом студенти-міжнародники проходять практику в Міністерстві закордонних справ України та у Верховній Раді України.

Окрім навчання, студенти факультету приймають участь у святкуванні “Днів Європи в Україні”, беруть участь у студентських вузівських та Всеукраїнських конференціях, міжнародних конференціях, відстоюють честь факультету у спортивних змаганнях, беруть участь у КВНах, у святкуванні Дня Першокурсника, Дня Міжнародника, Дня Перекладача.

На факультеті вчаться й іноземці з Росії, Угорщини, Німеччини, студенти багатьох національностей, зокрема, словаки, угорці, румуни.

Категорія: Факультет міжнародних відносин | Додав: VIP (26.06.14) E
Переглядів: 645 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у FacebookІнші матеріали рубрики