Середа, 17.07.24, 16:14 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Вступна кампанія. Профорієнтація » Факультет суспільних наук

Факультет суспільних наук: загальна інформація
Факультет суспільних наук

Факультет створений наказом ректора УжНУ Миколи Вегеша від 6 лютого 2006 року у відповідності до рішення Вченої ради Ужгородського національного університету від 26 січня 2006 року. У протоколі наказу вказано: «Відкрити з 1 березня 2006 року факультет суспільних наук за рахунок кафедр історичного та юридичного факультетів та кафедри педагогіки та психології у складі наступних кафедр: кафедри політології, кафедри філософії, кафедри соціальної роботи, кафедри педагогіки та психології». Деканом факультету було призначено доц. В. Ю.Керецмана.  В 2007 році деканом факультету був обраний доц. Ю. О. Остапець.

Станом на 1 вересня 2013 року структура факультету суттєво змінилася і має наступний вигляд:

1. Кафедра політології та державного управління (завідувач – доктор політичних наук, професор Лендьел М. О.). Кафедра має давню історію. Створена у 1964 році як кафедра наукового комунізму. В 1989 році перейменована в кафедру теорії наукового соціалізму, у 1991 році – у кафедру політології, а в 2013 році – у кафедру політології та державного управління. В різні роки кафедру очолювали: доц. Боднар, проф. Вегеш М. М., проф. Остапець Ю. О., з 2013 року – проф. Лендьел М. О. Кафедра готує фахівців з політології та державного управління.


2. Кафедра соціології та соціальної роботи (завідувач — доктор педагогічних наук, професор Козубовська І. В.). Кафедра була утворена як кафедра соціальної роботи у 1996 році і  того ж року нею здійснено перший набір студентів спеціальності «Соціальна робота».


3. Кафедра психології (завідувач кафедри – кандидат психологічних наук, доцент Михайлишин У. Б.). Кафедра була утворена 1956 року як кафедра педагогіки, а в 1968 році її реорганізували в кафедру педагогіки і психології. Неодноразово кафедра змінювала свою назву протягом свого існування. В 2013 році  на базі кафедри утворені дві самостійні структури: кафедра педагогіки і психології та кафедра психології. Кафедра готує фахівців з психології та практичної психології.


4. Кафедра філософії (завідувач — кандидат філософських наук, до­цент В.М. Гвоздяк). Кафедра філософії розпочала свою роботу ще у вересні 1949 року як кафедра діалектичного та історичного матеріалізму, яка згодом була перейменована на кафедру філософії. Першим завідувачем кафедри був М. Редько. З 1971 р. кафедру очолив В. Лендєл. У 1985 р. завідувачем кафедри став М. Блецкан, а з 2005 р. – В. Гвоздяк. Кафедра забезпечує викладання курсів з філософії, логіки, історії філософії, культурології, етики та естетики, релігієзнавства.

Викладачі факультету забезпечують діяльність Соціально-психологічної служби ДВНЗ «Ужгородський національний університет», яка має наступну структуру:

  1. Центр психологічної допомоги;
  2. Центр соціологічних досліджень;
  3. Закарпатський обласний центр гендерної освіти.

У складі факультету працює 80 викладачі, з них професорів – 7, доцентів – 41, старших викладачів – 14, викладачів – 18. На факультеті навчається понад 760 студентів денної та заочної форм навчання.

Кращі випускники факультету мають можливість навчатися в аспірантурі за такими спеціальностями:

23.00.02 – політичні інститути і процеси;

22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини;

Випускниками аспірантури та здобувачами захищено 1 докторську та 26 кандидатських дисертацій. Свої наукові розвідки студенти мають можливість публікувати у віснику наукової думки студентів факультету суспільних наук «Соціально-політичні студії».

Емблема факультету була затверджена на засіданні Вченої ради факультету суспільних наук 27 квітня 2007 року. Автором емблеми є професор кафедри соціології та соціальної роботи О. В. Пелін.

Тлумачення символіки. Багатокутник, вписаний в коло – символ вічного пізнання світу (М. Кузанський). Щит – знак захисту. Синя стрічка  із числом 2006 – дата заснування факультету. Синьо-жовта шахівниця – символ геополітичної моделі світу, запропонованої З. Бжезінським, яка знаходиться у динамічному розвитку. 5 символізованих людських фігур – символ суспільства, яке приймає участь у геополітичної грі. Прапорці синього, червоного та зеленого кольору символізують «робочу групу» кольорів – ознаку невтомності праці співробітників та студентів факультету.

Категорія: Факультет суспільних наук | Додав: VIP (03.07.14) E
Переглядів: 818 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у FacebookІнші матеріали рубрики