Четвер, 23.05.24, 12:28 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Honoris causa » Почесні професори

Моральний і науковий авторитет фізиків Ужгородського університету...
30.07.13, 16:13
Doctor Honoris Causa Ужгородського національного університету Ігор Рафаїлович Юхно́вський

Серед почесних докторів УжНУ з липня цього року – український фізик-теоретик, народний депутат України кількох скликань, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України Ігор Рафаїлович Юхно́вський. Один із найбільш значущих наукових ступенів – Doctor Honoris Causa Ужгородського національного університету він дістав під час останнього візиту до вишу.

Ігор Рафаїлович народився 1 вересня 1925 року на Рівненщині. Вчений створив відому в усьому світі Львівську наукову школу статистичної фізики. Сьогодні Ігор Юхновський є лауреатом Премії АН УРСР ім. М. М. Крилова, кавалером орденів «Знак пошани» (1975), Трудового Червоного Прапора (1985), Вітчизняної війни I ступеня (1985), має Відзнаку Президента України (1995), орден «За заслуги I ступеня» (2000), орден Князя Ярослава Мудрого V ступеня (2002), є Героєм України та кавалером ордена Держави (2005). Він автор близько 500 наукових праць, із них – 7 монографій, виданих в Україні і за кордоном. У 1996 році Ігор Юхновський заснував Фонд підтримки науки. З 2006-го він перебуває на посаді в. о. голови Українського інституту національної пам'яті. Під час виступу на вченій раді УжНУ він наголосив на важливості рідної мови не тільки для національного самоусвідомлення, а й для професійної самореалізації кожної людини.

Неоціненний внесок Ігоря Рафаїловича у вищу школу фізичної науки Закарпаття. Цього року він завітав до УжНУ не вперше: під час відкриття фізичного факультету він посприяв кадровому наповненню, а також дальшим науковим здобуткам викладачів УжНУ. Ректор УжНУ Федір Ващук під час вручення звання почесного доктора назвав Ігоря Юхновського моральним і науковим авторитетом. Саме під головуванням Ігоря Рафаїловича у Львові захистили свої роботи понад 40 фізиків найстарішого вишу Закарпаття.

Вл. інф.Поділитися через:
Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

Переглядів: 1134 | Додав: VIP | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Рубрики розділу