Неділя, 26.05.24, 09:30 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Honoris causa » Почесні професори

Петер Куш – почесний професор УжНУ
04.01.16, 16:28
Професор Петер Куш

Під час святкового засідання Вченої ради УжНУ 15 жовтня 2015 року у Почесні доктори Ужгородського національного університету» (Doctor Honoris Causa) інавгурували доктора наук, професора, продекана факультету математики, фізики та інформатики Університету ім. Коменського у Братиславі Петера Куша.

Пан Петер Куш народився 27 квітня 1959 року в м. Банська Бистриця колишньої Чехословаччини. Вищу освіту здобув в Університеті ім. Коменського – одному з найстаріших і найбільших університетів Словаччини.

З 1983 до 1988 року навчався в аспірантурі, після закінчення якої працював асистентом на факультеті математики, фізики та інформатики Університету ім. Коменського у Братиславі. 1990 року Петер Куш здобув звання доктора філософії, продовжує працювати на кафедрі твердого тіла, де у 1994 р. здобуває звання доцента.

У 2002 році Петер Куш очолює кафедру фізики твердого тіла Університету ім. Коменського, працює у сфері наукових галузей: фізики твердого тіла, надпровідність, матеріалознавство та технології тонких плівок і твердих покрить матеріалів. Підготував та видав понад 200 наукових праць.

За визначні наукові досягнення отримує вчене звання професора (2005 р.) та почесні нагороди:

  • Словацької Академії Наук за дослідження надпровідників (1997 р.),
  • Міністерства освіти Словацької Республіки за кращу наукову групу (2007 р.),
  • кращого науковця року за видатні результати в рамках проектів ЄС (2012 р.).

Петер Куш провадить активну суспільну та громадську діяльність, з 2004 року виконує обов’язки заступника декана факультету математики, фізики та інформатики, є керівником численних міжнародних проектів (25) та проектів Європейських Структурних фондів.

Більше 10 років тому наукова група, очолювана професором Кушем, розпочала активне співробітництво з Ужгородським національним університетом. За цей час виконано два наукові українсько-словацькі проекти (2008-2009, 2010-2011), опубліковано ряд спільних наукових праць (монографії, статті, тези та матеріали доповідей, патенти) за результатами спільних наукових досліджень, організовано обмін і стажування студентів, аспірантів та співробітників УжНУ в рамках різноманітних європейських програм.

Звання Почесного доктора професору Петеру Кушу надали за розвиток та поглиблення наукового співробітництва з УжНУ, зміцнення його міжнародного авторитету та сприяння підготовці науково-педагогічних кадрів високої кваліфікації.Поділитися через:
Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

Переглядів: 553 | Додав: VIP | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Рубрики розділу