Четвер, 23.05.24, 12:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Наші проекти » Інноваційний університет

ННІ євроінтеграційних досліджень завершує роботу над науковим проектом інноваційного університету
15.03.16, 15:55

У рамках реалізації проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір» підготовлено навчально-методичний комплекс.

Цією працею ННІ євроінтеграційних досліджень ДВНЗ «Ужгородський національний університет» підходить до завершення роботи над виконанням згаданого наукового проекту за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.

У рамках реалізації проекту його виконавцями підготовлено навчально-методичний комплекс, який буде передано партнерам із Словаччини, Угорщини та Польщі для використання у ВНЗ цих країн. Рецензію на цей комплекс, до речі, підготувала доктор педагогічних наук, доцент, завідувач відділу політики та врядування у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України Ж.В. Таланова, з якою пропонуємо ознайомитися:

Створення ефективної системи науково-методичного супроводу модернізації національної вищої освіти неможливе без вдосконалення та розвитку сучасних засобів навчання, що визначено одним з пріоритетів розвитку освіти в Україні.

Авторами навчально-методичного комплексу «Інновації у вищій освіті: вітчизняний і зарубіжний досвід» зроблено помітний крок у цьому напрямі. На основі практичного досвіду, набутого в рамках виконання міжнародного наукового проекту «Інноваційний університет - інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір», підтримуваного Вишеградським фондом, створено навчально-методичний комплекс, що складається з робочої програми, навчального посібника, глосарію та хрестоматії із зазначеної проблематики.

Створення освітніх матеріалів нового покоління, що відповідають сучасним вимогам і викликам, дійсно є актуальною проблемою в умовах глобальних змін та євроінтеграційних процесів, зокрема у вищій освіті. Позитивною характеристикою рецензованого навчально-методичного комплексу є чітка структура, логічна послідовність викладення, широкий спектр інформаційно- довідкового матеріалу та переконлива аргументація.

Ураховуючи вищевикладене, є всі підстави зазначити, що навчально- методичний комплекс «Інновації у вищій освіті: вітчизняний і зарубіжний досвід» ґрунтується на значному теоретичному та методологічному доробку, є результатом глибокого осмислення опрацьованого матеріалу. Цілком органічно та всебічно висвітлено зарубіжний досвід інноваційної діяльності вищої школи, розкрито процес інтегрування України в європейський освітній простір. Структура і зміст рецензованого навчально-методичного комплексу повною мірою відповідають критеріям і вимогам, що висуваються до навчальних видань у системі вищої освіти України, його можна рекомендувати викладачам і студентам при вивченні дисципліни «Вища освіти України і Болонський процес».

Вважаємо, що навчально-методичний комплекс «Інновації у вищій освіті» може бути рекомендований до друку та використанний в освітньому процесі вищих навчальних закладів.Поділитися через:
Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

Переглядів: 1129 | Додав: VIP | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у Facebook