Про творчість у науковій діяльності, про свій шлях від студента до молодого науковця розповів випускник інженерно-технічного факультету УжНУ, аспірант кафедри приладобудування Ігор Чичура.
• Ігорю, скажіть будь ласка, стати інженером було Вашою мрією?
– Я ще в дитинстві дуже любив гратися з технікою, з різними деталями. Цікаво було розбирати і складати якісь предмети, з’ясовувати, яким чином усе це працює. Навчався у школі №1 в Ужгороді, де поглиблено вивчали іноземну мову. Проте ще там зрозумів, що душа лежить до техніки, приладів, винаходів, креслень. Це не означає, що я погано знаю іноземну мову. Одне іншому не завадить. Це, навпаки, дуже престижно, бо багато наукових робіт та матеріалів наших науковців публікуються за кордоном. Міжнародна публікація – це високий рівень.
Зараз маю змогу займатися тим, що мені подобається.
-
Чому ви вирішили залишитися працювати в університеті?
– У мене мама – вчителька. У мене були хороші викладачі, які навчили мене багато чому. Тому я теж я хочу спробувати передати комусь ті знання, які вже здобув.
-
Чи мали ви вже можливість викладати?
– Наразі я працюю з «курсовиками» – надаю консультації студентам, які пишуть курсові роботи. В основному допомагаю з кресленнями, можу запропонувати якесь своє бачення роботи. Наші викладачі часто зайняті, тому просять додатково пояснити студентам тему, відповісти на запитання, які виникають під час написання курсової роботи.
-
Як розпочалася ваша наукова діяльність?
– Коли у 2011 році закінчив 5-й курс, магістратуру, мій викладач Іван Іванович Туряниця запропонував мені попрацювати над науковою роботою. Він запропонував тему роботи та подав перші ідеї. Я почав шукати інформацію за обраною тематикою, дивився, які вже є розвідки, винаходи… Помітив, що у мене почали з’являтися якісь власні ідеї. Вони приходили спонтанно: ходиш собі, щось робиш, а потім в один момент розумієш, що це можна зробити ось таким чином. Так я вирішив ідеї реалізовувати, втілювати у життя.
-
Якась із Ваших ідей уже зреалізована?
– Будь-який теоретичний експеримент або якась ідея має бути перевірена практично. Зараз я працюю над волоконно-оптичним вимірювачем температури. Прилад можна описати на папері, зробити певні креслення, схеми, але це буде тільки частина роботи. А для того, аби підтвердити його працездатність, потрібно зробити робочу модель. Аби отримати певний результат, треба працювати. Сподіваюся, що я дійду до поставленої мети.
-
Бажаємо творчих здобутків та нових ідей!
Розмовляла Оксана Пітра,
студентка відділення журналістики УжНУ