Під час круглого столу
Кафедра фінансів і банківської справи економічного факультету УжНУ 6 листопада ініціювала круглий стіл «Актуальні проблеми фінансово-кредитної системи України: причини і наслідки девальвації гривні». До обговорення злободенної теми запросили не тільки науковців та студентів вишу, а й представників фінансових установ Закарпаття.
За офіційними даними НБУ, з початку року з банківської системи забрали 110 мільярдів, із них 7 мільярдів у валюті й 50 мільярдів у гривнях. Зрозуміло, що за умови такого відтоку грошей банківська система України працює складно.
Під час круглого столу
Проблеми реалізації валютної політики НБУ в сучасних умовах функціонування фінансово-кредитної системи України у вступному слові окреслила Віра Варцаба, завідувач кафедри фінансів і банківської справи.
«Питання, які ми сьогодні обговорюємо, є актуальними як для науковців-теоретиків, так і для практиків, та й взагалі для кожної людини. Кожен з нас так чи інакше є учасником валютного ринку та користувачем банківських продуктів. Наскільки виправданою є девальвація? Чи праві експерти, які стверджують, що дії НБУ на валютному ринку є непослідовними та неефективними? Як зняти спекулятивну складову у валютному регулюванні? І головне: що потрібно робити, аби оздоровити фінансово-кредитну систему України та повернути довіру населення? Саме так звучать першочергові запитання, на які намагаємося відповісти», – зазначила Віра Варцаба на початку засідання.
«Засідання круглого столу стосується важливої сьогодні теми – неоднозначної, дискусійної, яка вимагає полеміки як науковців, так і практиків. Окреслена проблема стосується кожного з нас.Через те, що немає однозначних відповідей на запитання, кафедра ініціювала таку дискусію теоретиків із практиками», – розповіла Тетяна Бутурлакіна, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і банківської справи.
Під час круглого столу
«Теоретичні засади формування валютного курсу» під час круглого столу окреслив к.е.н., доцент Степан Сембер. Про макроекономічні фактори впливу на динаміку курсу гривні в сучасних умовах розповідала к.е.н., доцент Оксана Чубарь. Спекулятивні операції на валютному ринку та їх роль у стабільному функціонуванні валют аналізував к.е.н., доц. В. Височанський.
Практичний аспект девальвації гривні оцінювали працівники фінустанов. На засідання круглого столу завітали Наталія Андреянова, провідний економіст VIP-центру Закарпатської філії ПАТ КБ «ПриватБанк», та Сергій Гондорчин, начальник відділу обслуговування фізичних осіб Ужгородської філії ПАТ «ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИЙ БАНК УКРАЇНИ».
Дискусія науковців і практиків була цікавою та плідною. Представники комерційних банків зазначили, що доводиться нелегко працювати в умовах розбалансованості валютного ринку, однак вони докладають максимум зусиль, аби задовольнити попит клієнтів на валюту й головне – зберегти свого клієнта.
Наталія Каралкіна