Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю |
Нині багато професій стають все більш актуальними та запитуваними на ринку праці. До таких належить і спеціальність психолога, яку можна опанувати і в Ужгородському національному університеті. Завідувач кафедри психології, кандидат психологічних наук, доцент Уляна Михайлишин переконана, що тепер, коли суспільство стало більш динамічним, дуже часто виникають напружені ситуації між людьми в колективах, родинах, країнах. Саме тому професія психолога є такою потрібною.
– В Україні цей фах з кожним роком стає все більш популярною. Обрати професію психолога, на мою думку, означає обрати спосіб життя. І в цьому, звичайно, є свої плюси та мінуси. Як на мене, це фах творчий і дуже цікавий, потребує постійного розвитку та вдосконалення. Це досвід спілкування з різними людьми, що дає водночас змогу більше розуміти себе й власне життя. Психологія дає багато насолоди і переживання повноти життя, дає відчути себе корисним для інших. Для мене, безсумнівно, плюсом моєї професії є постійний пошук, прагнення до духовного розвитку, зростання, наповнення. Якщо ти нічого не маєш, тобі ні́чого давати іншим людям. Щодо труднощів – велике емоційне навантаження, постійна потреба працювати над собою і підвищувати кваліфікацію, велика відповідальність: психолог має вміти налаштовуватися на іншу людину, незважаючи на особистий стан і настрій. На перших етапах роботи перед психологом може постати проблема, коли переживання іншого сприймаються як власні. Але з набуттям досвіду це минає. Ось так і виходить, що в улюбленій роботі мінусів практично немає.
– Насамперед – інтерес до людей, до свого внутрішнього світу, до науки, процесу дослідження, а також бажання допомогти, порадити, комунікабельність, позитивне ставлення до життя, прагнення зробити інших людей щасливими. Психолог повинен вміти «вживатися» у внутрішній світ людини, встановлювати контакт із нею. Але передусім фахівець із психології має любити людей. Це найголовніша умова, за якої він зможе стати професіоналом, до якого люди звертатимуться по допомогу, довірятимуть свої найпотаємніші думки, все те, що їх турбує. Фахівець-психолог – це людина, яка вміє слухати, а головне – чути й переконувати інших, підтримувати розмову й висловлювати подяку, взаємодіяти з людьми, які перебувають у різних психологічних станах. І, зрозуміло, справжню користь може принести спеціаліст, який здобув якісну професійну освіту.
– Кафедра забезпечує підготовку фахівців за двома напрямками: психологія та практична психологія за кваліфікаційними рівнями: бакалавр – з нормативним терміном навчання 4 роки (8 семестрів), кваліфікація «Бакалавр психології»; бакалавр – з нормативним терміном навчання 4 роки (8 семестрів), кваліфікація «Бакалавр з практичної психології»; спеціаліст – з нормативним терміном навчання 1 рік (2 семестри), кваліфікація «Спеціаліст з практичної психології»; магістр – з нормативним терміном навчання 1, 5 роки (3 семестри), кваліфікація «Магістр психології»;
– Щоб стати висококваліфікованими психологами, студенти університету опановують весь необхідний спектр дисциплін – від предметів природничо-гуманітарного циклу (історія та культура України, політологія, анатомія і еволюція нервової системи людини, психофізіологія, педагогіка, правознавство, філософія, соціологія та інші) до дисциплін загальнопрофесійної та практичної підготовки (загальна психологія, експериментальна психологія, соціальна психологія, вікова психологія, педагогічна психологія, психодіагностика, юридична психологія, методика викладання психології та ін.). Важливі фундаментальні знання психологічної теорії мають бути підкріплені відповідними практичними навичками. Тому викладачі кафедри психології організовують для студентів різноманітні семінари, практичні заняття, комунікативні тренінги, тестування, ділові та рольові ігри.
– Так, звичайно. Базами для проведення практики є найрізноманітніші заклади, установи та організації, де працює психолог-практик (школи, гімназії, ліцеї, коледжі, дошкільні дитячі установи, соціальні-психологічні служби для молоді, державні та приватні підприємства, установи та фірми, медичні установи, тощо). На 1-му курсі передбачена навчально-ознайомча практика, на 3-му – психодіагностична, на 4-му курсі студенти проходить виробничу практику.
– Психологи мають великий попит в найрізноманітніших сферах: освітні установи, медичні заклади, правоохоронні органи, управління персоналом і кадровий менеджмент, маркетинг і реклама. А ще психологи можуть працювати в спеціальних установах, де надають психологічну допомогу населенню Можна спробувати знайти себе в бізнесі та політиці (ведення переговорів, піар). І це ще далеко не весь перелік!
– Хочу ще раз підкреслити, що професія психолога дає можливість оволодіти навичками спілкування, ефективними техніками знайомства з людьми, способами врегулювання конфліктів та іншими знаннями, які можуть стати в пригоді не тільки в роботі, а й в особистому житті. Сьогодні дуже цінується той, хто вміє комунікувати з людьми. І цього можна навчитися! Ваш вибір залежить тільки від вас! Галина Риган |
|
|
|
Теги: |
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
0 | |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Інші матеріали рубрики