Четвер, 23.05.24, 22:03 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Галерея слави, гордості, надії » Наші ветерани

Публікацій у категорії: 12
Показано публікацій: 1-12

Сортувати за: датою · назвою · рейтингом · переглядами · переходами
Життєва мудрість Івана Сенька: дивитися на світ з гумором і, досягаючи мету, пізнавати щастя
Наші ветерани | Переглядів: 1399 | Дата: 02.06.17

Іван Скрябін: «Найважливіше — повага, яку маєш серед людей»
Волейболу в Україні цього року виповнюється 90 років. Іван Скрябін майже його ровесник — йому 83. Перший майстер спорту СРСР із волейболу в Західній Україні, член збірних команд України та молодіжної збірної колишнього Союзу, тренер легендарної волейбольної команди співробітників УжДУ, яка стала чемпіоном Радянського Союзу серед викладацьких команд, – і це далеко не всі спортивні заслуги Івана Івановича...
Наші ветерани | Переглядів: 1368 | Дата: 26.04.15

Орнітолог Олексій Луговой: «Якщо робота і хобі збігаються – ти вже частково щасливий»
Олексій Євгенович належить до тих людей, які протягом усього життя мають чітку лінію, не змінюють власних поглядів. У дитинстві йому випало дізнатися про те, що згодом геть по-іншому трактуватимуть історичні джерела. У цієї людини своя правда, яку важливо знати сучасному поколінню принаймні для того, аби не бути жертвою режиму, ідеології чи інформаційної війни.
Наші ветерани | Переглядів: 2115 | Дата: 22.02.15

Людвик Шимон: «Якщо людина працелюбна, то рано чи пізно вона досягає успіхів»
Будівничий фізичної науки на Закарпатті Людвик Шимон святкує 80 років, більшу частину з яких присвятив Ужгородському університетові. Саме за часів цього науковця фізичний факультет став провідним центром фізичної науки, тримаючи цю планку й донині. Попри катастрофічний брак фінансування, цей підрозділ суттєво сприяє рейтингам усього УжНУ, адже за час функціонування факультет виростив 22 лауреатів державних премій!
Наші ветерани | Переглядів: 1941 | Дата: 12.12.14

Оксана Ганич: «Людина не може жити без природи, а сьогодні чомусь забуває про неї»
«Мені здається, що я недопрацьовую», – з ноткою суму в голосі каже Оксана Ганич у свої 82. Відразу жартує з цього приводу, мовляв, син нерідко запитує, коли вже вона буде менше трудитися і більше відпочивати. Річ у тім, що заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор УжНУ, доктор медичних наук, професор кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, директор Науково-дослідного інституту фітотерапії Оксана Ганич не може сидіти склавши руки навіть у такому поважному віці.
Наші ветерани | Переглядів: 1778 | Дата: 28.10.14

Іван Коршинський: «Запанує мир, стане безпечною незалежність – треба працювати над духовністю»
Книга життя Івана Юрійовича Коршинського, народного депутата України, доцента УжНУ, заслуженого лікаря України, голови Закарпатської крайової організації політичних в’язнів і репресованих, почесного громадянина міста Ужгорода, містить чимало таких сторінок, які сучасному поколінню зрозуміти важко. Від розповідей шкірою пробігає мороз. Стає ще страшніше через усвідомлення, що історія жахливого сталінського терору повторюється сьогодні. Не з такою, на щастя, силою, але знову ж таки з українцями за їхнє прагнення бути вільними.
Наші ветерани | Переглядів: 1592 | Дата: 12.06.14

Василь Комендар: високогірник, який рятував закарпатські заповідники і винайшов еліксир здоров’я
Про життя закоханої у квіти людини, яка знає кожну рослинку Карпат, хочеться слухати, а потім переповідати нескінченно довго. Для знавця флори наукові дослідження невіддільні від мандрів, тому ботаніку, виходить, можна назвати однією з найромантичніших наук. Але в житті зазвичай трапляється чимало прикрощів. Людині доводиться переживати втрати, зради колишніх друзів. Навряд чи можна описати у межах інтерв’ю усе, що довелося пережити одному з найвідоміших закарпатських біологів Василеві Івановичу Комендареві.
Наші ветерани | Переглядів: 2229 | Дата: 07.04.14

Марія Мартин: 46 років роботи – школі, ще 20 – УжНУ
Марію Андріївну Мартин можна слухати годинами. Педагог із 66-річним стажем змальовує картини дитинства, юності, роки викладання у виші, а також розповідає історії про своїх вихованців, якими надзвичайно пишається. Її спогади – наче короткі притчі, бо в кожній є людська історія і життєвий урок.
Наші ветерани | Переглядів: 1645 | Дата: 06.04.14

Іван Мешко: «Всі революції у світі давали величезний імпульс економічному розвою»
Сьогодні на Закарпатті нараховують понад 10 тисяч економістів із вищою освітою і понад 200 кандидатів економічних наук, які навчалися в УжНУ. Поєднує всіх цих людей ключова постать, яка відіграла важливу роль у становленні економічної освіти краю і досі продовжує навчати студентів.
Наші ветерани | Переглядів: 1635 | Дата: 07.03.14

Патріарх УжНУ Василь Гомонай допомагає людям полетіти на Марс
Стратегічно важливі в радянські часи й актуальні донині розробки належать закарпатському науковцю, який читав свої лекції студентам України, Республіки Малі й Алжиру, співпрацював з Інститутом медико-біологічних проблем АН СРСР, низкою закарпатських підприємств, а також зробив важливі дослідження в екологічній сфері. 24 лютого йому, доктору хімічних наук, професору Василю Гомонаю, виповнюється 81.
Наші ветерани | Переглядів: 2182 | Дата: 24.02.14

Казимир Гурницький: «Весь розвиток на землі визначається Божественним провидінням»
Енциклопедичність знань Казимира Гурницького, закарпатського історика й письменника, сьогодні важко переоцінити. Все життя він відкривав перед студентами УжНУ таємниці країн Азії та Африки, першим почав ґрунтовно досліджувати постать забутого в СРСР Агатангела Кримського — історика, письменника, перекладача і поліглота.
Наші ветерани | Переглядів: 1258 | Дата: 07.02.14

Поліна Ростовцева: частину життя віддала війні, іншу – університетові
Із ювілейних 90 літ понад 30 Поліна Ростовцева пропрацювала старшим лаборантом на кафедрі української літератури філологічного факультету УжНУ. За цей час тричі змінювався завідувач – був Петро Петрович Пономарів, відтак Павло Миколайович Лісовий, потім Микола Панасович Лакиза. Кафедра двічі змінювала свою адресу. А віддана працівниця завжди кваліфіковано допомагала студентам, підтримувала молодих викладачів. Нині її роботу також згадують із вдячністю, навідуються в гості, а в День народження бажають міцного здоров’я й сімейного добробуту.
Наші ветерани | Переглядів: 790 | Дата: 20.11.13

Ми у Facebook

На Закарпатті чимало унікальних людей, які творять його історію і сучасність. Вони щоденно ходять вулицями, п’ють каву в затишних кав’ярнях, розповідають одне одному захопливі історії, а також навчають студентів найбільшого вишу області. Сотні тисяч таких науковців, дослідників, педагогів творили 400-річну історію вищої освіти Закарпаття. Плоди їхньої праці успадкувало сучасне покоління, тому зобов’язане знати, поважати й уміло використовувати набутки. І якщо в калейдоскопі історії 400 років і не багато, то для університету навіть 5 років означає зміну покоління.

Сторінки історії УжНУ, здобутки вищої освіти, погляд різних поколінь на сучасний стан справ пропонуємо вам у новій рубриці Медіацентру УжНУ – «Галерея слави, успіху, надії...». Віримо, що мудрість світил науки і рядових сумлінних працівників нашого університету, досвід успішних людей, підґрунтям для досягнень котрих стало набуте за роки навчання в УжНУ, діяльний дух нашої перспективної молоді, допоможе сучасному поколінню зрозуміти процеси, які сьогодні переживаємо, а також уникнути помилок. Дослухаймося до порад і самі будьмо мудрими!

На кожному факультеті УжНУ свого часу працювали чи й далі трудяться поважні, мудрі, варті більшої уваги люди. Чимало маємо й випускників, що здобули висоти в різних сферах суспільного життя. Росте в нас нова зміна талановитої молоді. Нерідко вони ще й скромні, тож не надто охоче розповідають про себе. Тож якщо ви знаєте людей, які можуть доповнити галерею постатей нашої рубрики, повідомляйте нам, будь ласка.

Координати – на сайті.

Дякуємо за співпрацю!

Щиро ваш Медіацентр УжНУ