Середа, 17.07.24, 15:30 | Вітаю Вас Гість

Головна » Віртуальна приймальня » Аспірантура Запитати

Шановні користувачі й гості сайту!


Віртуальна приймальня Віртуальна приймальня створена, щоб полегшити ваше пряме спілкування з керівним складом університету та його підрозділів – ректором, проректорами, директорами інститутів, деканами нашого вишу.

На ваші запитання відповідатимуть працівники, до компетенції яких входить вирішення конкретних питань життєдіяльності закладу.

Звертаємо Вашу увагу, що у Віртуальній приймальні не публікуються листи / звернення, що містять рекламні матеріали та інформацію рекламного характеру.

Крім того, не беруться до розгляду запитання і звернення:
• відверто провокаційного спрямування;
• що містять ненормативну лексику й образливі висловлювання;
• які є дублікатами вже зафіксованих у розділі;
• котрі не стосуються діяльності університету і не належать до компетенції його посадових осіб.Запитує Михайло:
Скажіть, будь ласка, після бакалавра на магістра як і спеціаліста вчаться 1 рік чи 2? Вдячний.

Відповідь:
Наразі 1 рік у більшості випадків. Згідно з Правилами прийому на спеціальності Країнознавство (8.03020501), Міжнародний бізнес (8.03020601), Туризмознавство (8.14010301) термін навчання становить 1 рік 6 місяців; у галузі медицини - 1 - 3 роки.

Крім того, ряд спеціальностей при акредитації теж змінюють термін навчання (наприклад, Плодоовочівництво і виноградарство).

Приймальна комісія ДВНЗ «УжНУ»


Запитує Едуард:
Доброго дня ! Підскажіть будь ласка, яка буде вартість навчання за рік ( на умовах контракту) в аспірантурі за спеціальністю "Загальна педагогіка та історія педагогіки".

Відповідь:
Згідно з наказом №341 від 27.07.2013 р. вартість навчання в аспірантурі за спеціальністю "Загальна педагогіка та історія педагогіки" становить: 1. Дення форма навчання -5.360 грн.; 2. Заочна форма навчання - 3.650 грн. Прийом документів триває з липня. Вступні іспити - вересень-жовтень.


Запитує михайло:
Добрий день! Скільки місць в аспірантурі на юридичному факультеті цього року, яка вартість навчання, які дисципліни треба складати і коли? Дякую!

Відповідь:

Підготовка науково-педагогічних кадрів з юридичних спеціальностей провадиться з таких наукових спеціальностей: «Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень», «Конституційне право, муніципальне право», «Адміністративне право і процес; фінансове право, інформаційне право», «Кримінальне право і кримінологія, кримінально-виконавче право». План державного замовлення зі вказаних спеціальностей становить відповідно 2, 4, 3, 2 місця.

Підготовка з названих спеціальностей провадиться як на державне замовлення, так і на умовах контракту (поза державним замовленням).

Вартість навчання з відривом від виробництва становить 12600 грн, без відриву – 8500 (відповідно до наказу №341/ 01-03 від 27.08.2013). Вступаючи до аспірантури, абітурієнти складають такі іспити: філософія, іноземна мова, зі спеціальності.

Прийом документів – з 15 липня до 15 вересня. Вступні іспити триватимуть у жовтні, зарахування – з 1 листопада.

Марія Іванова,
завідувач відділу аспірантури та докторантури ДВНЗ «УжНУ»Запитує Вася:
Доброго дня! Який перелік документів потрібно при вступі в аспірантуру і яке держзамовлення на фізичному факультеті.

Відповідь:

План державного замовлення університет отримає й оприлюднить наприкінці липня (орієнтовно після 20 числа).

Перелік документів для вступу в аспірантуру:

 •  копія диплома про раніше здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, на основі якого здійснюється вступ;
 • копія додатка до диплома;
 • копія паспорта;
 • копія ідентифікаційного коду;
 • медична довідка за формою 086-о або її копію;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • перелік опублікованих наукових праць (за наявності);
 • рекомендаційний лист Вченої ради факультету (за наявності).

Марія Іванова,
завідувач відділу аспірантури та докторантури ДВНЗ «УжНУ»Запитує Яна Бобик:
Доброго часу дня! Скажіть будь ласка, чи справді в УЖНУ нема аспірантури з психології? І якщо це так, то чи можу я, маючи ОКР «Магістр» з практичної психології, викладач психологічних дисциплін, вступати до аспірантури з педагогіки? Також скажіть, будь ласка, до якого часу можна подавати документи і, власне, який пакет документів потрібний? Дякую.

Відповідь:

Аспірантури зі спеціальності «Психологія» в УжНУ справді немає. Ви можете вступати на спеціальність «Загальна педагогіка та історія педагогіки».

Прийом документів розпочнеться з 20 липня.

Перелік документів для вступу в аспірантуру:

 •  копія диплома про раніше здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, на основі якого здійснюється вступ;
 • копія додатка до диплома;
 • копія паспорта;
 • копія ідентифікаційного коду;
 • медичну довідку за формою 086-о або її копію;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • перелік опублікованих наукових праць (за наявності);
 • рекомендаційний лист Вченої ради факультету (за наявності).

Марія Іванова,
завідувач відділу аспірантури та докторантури ДВНЗ «УжНУ»Запитує Renata:
Скільки місць представлено для вступу в аспірантуру історичного факультету за спеціальністю "Всесвітня історія" (державне замовлення)? Чи є варіант контрактної форми навчання в аспірантурі? Якщо є, то скільки коштує контракт?

Відповідь:
1. Про кількість місць державного замовлення ще не відомо, оскільки поки що не надійшло відповіді з МОН (з кількістю виділених місць за спеціальностями).

2. Контрактна форма навчання існує. На контрактну форму навчання можна вступати у тому разі, коли кафедра зобов’язується забезпечити здобувача науковим керівником.

3. Вартість навчання за спеціальністю «Всесвітня історія» станом на 2014/2015 навчальний рік:
на денній формі навчання – 9 120 грн,
на заочній – 6 500 грн.
Відділ аспірантури та докторантури ДВНЗ «УжНУ»


Запитує Цікаво:
На яких умовах здійснюється вступ до аспірантури медичного факультету?

Відповідь:
Людина має мати диплом магістра. Якщо у вступника диплом спеціаліста, то треба мати 2 роки стажу після закінчення інтернатури з відповідної спеціальності.


Запитує Вася:
Коли цього року триватиме прийом документів в аспірантуру?

Відповідь:
Прийом документів в аспірантуру триватиме до 25 вересня.


Запитує Тетяна:
Чи можливо поступити в аспірантуру, з дипломом спеціаліста ,якщо немає рекомендаційного листа?

Відповідь:
Вступ без рекомендаційного листа у 2015-2016 роках можливий.


Запитує Іван:
Доброго дня. Цікавить питання. Я закінчив УжНУ рік назад і подаю документи в аспірантуру. Чи потрібно в цьому випадку мати рекомендаційний лист і відгук наукового керівника? І до якого числа подача документів? Дякую.

Відповідь:

Відгук наукового керівника обов'язковий, а рекомендацій лист - ні. Подача документів триватиме до 25 вересня.

Відділ аспірантури та докторантури ДВНЗ "УжНУ"Запитує Максим:

Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, особовий листок з обліку кадрів весь заповнювати, всі пункти що там є? Тобто, і автобіографію писати потрібно? В пункті "наукові праці та винаходи" я маю вписати тему своєї магістерської роботи і статті які друкувалися в студентському віснику? Заповняю дома, тому і питаю. Дякую.


Відповідь:
Заповнювати потрібно всі пункти особового листка. Автобіографію писати теж треба. У пункті "Наукові праці та винаходи" Ви можете вписати назви своїх наукових статей. Якщо їх багато і вони не поміщаються у відведеному полі,  то можете написати лише кількість з поміткою, що список додається окремо. Цей список віддаєте разом з особовим листком.
Відділ кадрового забезпечення ДВНЗ "УжНУ"


Запитує Олеся:

Доброго дня Звертаюсь до вас з консультаційним характером стосовно наступного питання: ЧИ МАЄ ПРАВО ОСОБА з дипломом МАГІСТРА з відзнакою НАПРЯМ ПІДГОТОВКИ 8.020105 "ДОКУМЕНТОЗНАВСТВО ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ" (професійні права -робота за фахом документознавець, менеджер з адміністративної діяльності, ВИКЛАДАЧ ВНЗ) АКАДЕМІЧНІ ПРАВА ВСТУПАТИ ДО АСПІРАНТУРИ НАПРЯМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 08.00.04 ЕКОНОМІКА ТА УПАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ? Згідно положень вступу до аспірантури вузів, то головна особливість до вступу є наявність вищої освіти.!!!!! Чи відповідають академічні права диплому 8.020105 формулі спеціальності 08.00.04? Чи не стане це ньюансом, при подачі в майбутньому особової справи та захищеної дисертації до ВАК причиною відмови на присудження наукового ступеня кандидата економічних наук???? У вузах покедуди пропонують ще додатковий екзамен з "економічної теорії" ??? Чи правочинні їх дії згідно чинного законодавства України з питань вищої освіти????Заздалегідь вдячна за відповід


Відповідь:

Можете вступати.

При вступі на цю спеціальність Вам обов'язково треба  здавати додатковий іспит. З якої саме дисципліни вирішує приймальна комісія, розглядаючи Ваш додаток до диплому з вивченими дисциплінами. Такі дії абсолютно законні, оскільки аспірантура - це  наукова робота. Оскільки ви хочете працювати, але ваш диплом не повністю відповідає спеціальності, то  призначають додаткові вступні іспити (один або декілька).

Так само й при захисті: щоб все було законно, то спеціалізована вчена рада визначає додаткові кандидатські іспити, які треба скласти окрім основної спеціальності.

Відділ аспірантури і докторантури ДВНЗ "УжНУ"Запитує Олександр:

Доброго дня, можу я вступити на апірантуру(юридичний) в 2017р, якщо закінчую спеціаліста(юридичний) також в 2017? яка вартість навчання в аспірантурі та які напрями підготовки? де можна отримати повну і точну інформацію щодо вступу та навчаня в аспірантурі??


Відповідь:

Вступати можете. Прийом документів розпочнеться 11 липня 2017 року. Вартість навчання: денна форма -  15 000, заочна - 12 250. Напрям підготовки "Право".

Детальніше за посиланням. Також можете звернутися у відділ аспірантури (вул. Підгірна, 46, ІІ поверх).